światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Europa Toskania Włochy

Włochy-Toskania, idealne miejsce na urlop?

Planujesz podróż do Włoch, ale nie masz pojęcia, który region wybrać?
Pozwól, że przybliżę ci Toskanię.

Dlaczego Toskania?
Toskania to jedno wielkie muzeum pod gołym niebem, z pięknymi średniowiecznymi miasteczkami, domami w kolorze ochry, ogromnymi skarbami sztuki i wzgórzami pełnymi zielonych cyprysów, drzew oliwnych, winorośli i słoneczników.
Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie czy jesteś fanem kultury, czy miłośnikiem krajobrazów. Łagodny klimat, dobre jedzenie i doskonałe wina znajdziesz w każdym zakątku Toskanii. Toskania to prawdziwy raj dla malarzy i fotografów. Ten czarujący region to idealne miejsce na urlop!

Kiedy jechać?
Toskania to dość popularny kierunek we Włoszech. Latem odwiedzany przez tysiące turystów, dlatego najlepiej wybrać się wiosną lub jesienią. Unikniesz tłumów w miastach i na plażach, niedrogo zapłacisz za kwaterkę a łagodne temperatury pozwolą Ci na optymalną penetrację regionu.
Kwiecień, maj, pierwsza połowa czerwca oraz wrzesień i październik to idealne miesiące na wizytę w Toskanii.

Gdzie spać?
Nie jestem miłośniczką wielkich resortów i hoteli. Zdecydowanie polecam gospodarstwa agroturystyczne. Domy zbudowane z dużych naturalnych kamieni na terenie wiejskich obszarów, otoczone gajami oliwnymi, plantacjami winogron czy smukłymi cyprysami, oddychają autentyczną, toskańską atmosferę. To dawne farmy, na których terenie produkowane były sery, olej z oliwek czy wino. Mieszkańcy Toskanii są dumni z własnej historii i lokalnych produktów, lubią pokazywać to odwiedzającym. Często prowadzą sklepik z lokalnymi produktami a czasem i zaproszą do malowniczej, starej winiarni na degustację najsmaczniejszych lokalnych win.
Poszukując noclegu w mieście, wybieram często opcję bed&brekfast. Zdecydowanie faworyzuję noclegi na małą skalę. Miłe powitanie, domowa atmosfera a przede wszystkim bezcenne wskazówki gościnnych gospodarzy.

Co zwiedzać?
Planujesz podróż i nie wiesz, od czego zacząć? Pozwól, że podam Ci kilka sugestii.
Jeśli poszukujesz sztuki czy kultury, uwielbiasz zwiedzać miasta i wsie, nie straszne są Ci tłumy, wybierz Florencję, Sienę czy San Gimignano. Szukając spokoju, i ciszy, wybierz toskańską wieś. Każdy region Toskanii ma swój charakter. Najbardziej małe i urocze wioski znajdziesz w regionie Chianti i Val d’Orcia. W regionie Maremma możesz poleżeć na opustoszałych plażach, a jeśli interesują Cię górskie wędrówki, wybierz się na północ Toskanii, na podbój Alp Apuańskich.

Toskania z dziećmi?
Wybierając kierunek na wakacje z dziećmi, na pewno do głowy nie przyjdzie ci Toskania a region ma sporo do zaoferowania na rodzinne wakacje.
W większości miejsc i miasteczek tego regionu znajdują się place zabaw lub inne miejsca, gdzie dzieci mogą się bawić. W historycznych centrach atrakcyjnych miejsc wprowadzony jest zakaz samochodowy, dzięki czemu dzieci mogą bezpiecznie poruszać się. Toskańskie wybrzeże to szerokie i rozległe plaże, idealne na wakacje z dziećmi. W większości, plaże są niezbyt strome, przez co dzieci mogą bezpiecznie pławić się w wodzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.