światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Europa Sardynia Włochy

Sardynia, urokliwe miasteczka północy

Na wyspie znajdziesz wiele małych malowniczych wiosek i miasteczek, gdzie czas, zdaje się stać w miejscu. Wąskie uliczki, pastelowe domy i prawie namacalna historia, nadają im niepowtarzalny charakter.

Alghero
Średniowieczne Alghero leży w północno-zachodniej części Sardynii. Jest to jedno z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych miast turystycznych na wyspie. Bogata historia, piękne stare miasto, pełne niedrogich restauracji i nadmorska lokalizacja sprawiają, że Alghero jest dobrym miejscem na spędzenie kilku dni. Oprócz ciekawej historii czy kultury, znajdziesz też kilka ładnych plaż: Spiaggia Mugoni, Porto Ferro, Maria Pia Beach i Spiaggia delle Bombarde.
 Zajrzyj do jaskiń Neptuna!

Bosa
Około 40 kilometrów na południe od Alghero znajduje się malownicze miasteczko Bosa.
Już sama nadmorska droga z Alghero do Bosa, jest warta przejechania. Nie brakuje tu pięknych widoków.
Bosa to romantyczne, pastelowe domki, położone na wzgórzu Castello Malaspina. Starożytna dzielnica Sa Costa znana jest z labiryntu zaułków, klatek schodowych i małych kolorowych domków. Spacerując uliczkami, masz wrażenie cofnięcia się w czasie. Tu znajdziesz wiele ciekawych i fotogenicznych miejsc. Najpiękniejszą i najbardziej odwiedzana ulicą Bosy jest Corso Vittorio. Jeśli czas pozwoli, odwiedź dzielnicę Sas Conzas, pełną malowniczych domków i klimatycznych restauracji.

Castelsardo
Fotogeniczne Castelsardo z kolorowymi domami nazywany jest także „twierdzą nad morzem”. Miasto zbudowane jest na skale wulkanicznej. W najwyższym punkcie położony jest zamek, który widać już z daleka. Turyści przyjeżdżają tu głównie, by pospacerować wąskimi, pochyłymi uliczkami klimatycznego centrum, gdzie nie brakuje sklepów z pamiątkami, barów i kafejek.
 Nie zapomnij w pobliżu odwiedzić Roccia dell’Elefante, skałę przypominającą słonia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.