światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Europa Holandia

Tulipanowe pola w Holandii, gdzie je znaleźć?

Czy marzą Wam się kwitnące pola tulipanów?
Co prawda tulipany kwitną na ogół bardzo krótko, ale dzięki różnym odmianom, przez kilka tygodni wiosny, holenderskie pola uprawne zamieniają się w kolorowe kobierce, które potrafią przyprawić o zawrót głowy.
Połowa kwietnia i początek maja to idealny czas, by móc podziwiać pola barwnych kwiatów.Gdzie je znaleźć?
Zaledwie w kilku regionach Holandii możesz znaleźć miejsca hodowli tulipanów.
Zdecydowanie najstarszym z nich jest Bollenstreek, znajdujący się w okolicach światowej sławy parku Keukenhof. Obszar pomiędzy Lisse, Hillegom en Sassenheim leży blisko Amsterdamu i jest najbardziej popularnym kierunkiem wśród turystów.Kolejnym znanym regionem jest Kop van Noord- Holland. Obszar na południe od Den Helder, zwłaszcza okolice Julianadorp, Breezand, Anna Paulowna, Wieringerwaard, Schagen. Ten region szczyci się największym ciągłym skupiskiem pól cebulkowych na świecie. Oprócz tulipanów, uprawia się tutaj hiacynty i żonkile. Trzecim znanym regionem jest Noordoostpolder, na zachód i południe od miasta Emmeloord. Rozległe pola kwiatowe znajdziesz w okolicach Creil, Espel, Rutten, Nagele. Jednak nie tylko północna część prowincji Flevoland zajmuje się hodowlą kwiatów. W innych jej częściach także można trafić na pola kwiatowe.Okolice Dronten, Swifterbant, Zeewolde to najmłodszy region upraw roślin cebulkowych, dzięki czemu Flevoland jest największym producentem tulipanów. Rok w rok fundacja Tulip route organizuje Festiwal Tulipanowy.
Wzdłuż niekończących się pól pełnych kwiatów przygotowane są wtedy trasy samochodowe, rowerowe i spacerowe, które sprawiają, że ten wyjątkowy obszar jest dobrą alternatywą, dla tych, którzy chcą uciec od zgiełku Keukenhof.
Wzdłuż tras znajdziesz kilka punktów, gdzie możesz napić się kawy czy za opłatą zerwać bukiet tulipanów.
Na stronie https://tulpenfestival.nl/ znajdziesz przygotowane trasy, które na miejscu są dobrze oznaczone.Nie wszystkie tulipany kwitną w tym samym czasie, może zdarzyć się tak, że podczas Twojej wizyty natkniesz się na pole już ściętych tulipanów. Holenderskie firmy rolnicze specjalizują się w uprawie i przetwarzaniu cebulek kwiatowych, dlatego nie kwiecie a cebulka jest dla nich najważniejsza. Tulip Route Flevoland 2024 będzie otwarta od 13 kwietnia do 5 maja, ale biorąc pod uwagę to, że natura w tym roku jest dwa tygodnie do przodu, najlepszym okresem bedą odwiedziny między 13-20 kwietnia.

4 KOMENTARZE

 1. Zachwycające są te tulipanowe pola i bardzo podobają mi się udogodnienia dla zwiedzających. Wiem, że i w Polsce pojawiły się takie tulipanowe pola.
  Pozdrawiam !

  • Kolorowe tulipanowe dywany, zachwycają mnie każdego roku. Z chęcią zawsze je odwiedzam.
   Fajnie, że i w Polsce są już takie pola. Chciałabym bardzo zobaczyć je w Twoim obiektywie.
   Pamietam, kiedy przedstawiłaś lawendowe pola, to było mistrzowskie dzieło.
   Serdeczności przesyłam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *