światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Azja Wietnam

Trekking w Sa Pa

Szykujesz się w podróż po Wietnamie? Zaplanuj trekking w Sa Pa.
Sa Pa leży na północy Wietnamu, przy granicy z Chinami. W okolicy można zobaczyć imponujące tarasy ryżowe, barwne górskie plemiona i najwyższą górę Wietnamu-Fansipan.

Jak dotrzeć do Sa Pa?
Najlepszą metodą jest nocny pociąg z Hanoi.
Sypialny pociąg zawiezie Cię do Lao Cai, 40 km od granicy z Chinami. Podróż trwa około 8 godzin. Cena biletu uzależniona jest od Twojego wyboru pomiędzy twardym lub miękkim podkładem. Z Lao Cai do Sa Pa jest jeszcze około godzina drogi po krętej, górskiej trasie. Najlepiej pokonać ją minibusem. Na głównej stacji w Hanoi można kupić bilet combi, na pociąg i minibus.

Jak zorganizować trekking?
Jest kilka możliwości.
1. Już w Hanoi możesz w lokalnym biurze podróży wykupić kilkudniową wycieczkę do Sa Pa (all inclusive).
2. W samym Sa Pa nie jest trudno zorganizować trekking. Przewodników ulicznych jest prawie tyle samo, co turystów. Są to kobiety z plemienia Hmong, często bez licencji, co nie znaczy, że nie potrafią zorganizować wędrówki.
3. Jeśli wolisz metodę bardziej poufną, zorganizuj sobie trekking w miejscu Twojego pobytu w Sa Pa lub skorzystaj z oferty tutejszych biur.

Co zobaczysz?
Czas stoi tutaj w miejscu. Mieszkańcy po dziś dzień żyją według dawnych tradycji i zwyczajów. Teren ten zamieszkują różne plemiona górskie. Każde z nich posiada swą odrębną kulturę. Niektóre z nich dodatkowo dzielą się na podgrupy, różniące się między sobą strojami i językiem.
Małe wioski z bambusowymi chatkami, górskie panoramy i pola ryżowe zachwycają. Mieszkańcy z chęcią zaproszą Cię do swoich domów. W przydrożnych „barach” możesz zatrzymać się na posiłek.

Kiedy jechać?
Jedynym problem w Sa Pa jest pogoda. Nie można jej przewidzieć. W ciągu jednego dnia możesz doświadczyć aż czterech pór roku. Tu po prostu trzeba mieć szczęście!
Według przewodników najlepszym okresem na trekking jest pora od marca do maja i od września do listopada, temperatury są przyjemne.
Jeśli chcesz zobaczyć najzieleńsze pola ryżowe, wybierz się na trekking w maju.
Od grudnia do lutego, Sa Pa i okolice mogą być pokryte śniegiem.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.