światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Afryka Tanzania

Tanzania- Safari, praktyczne wskazówki

Choć Tanzania to klasyczne miejsce na safari, zorganizowanie samodzielnego safari nie jest tu możliwe. W takim przypadku proponuję RPA, gdzie indywidualny turysta ma znacznie więcej swobody.

Co oznacza safari?
Safari lub game drive oznacza zobaczenie jak najwięcej liczby dzikich zwierząt, poruszając się po rezerwatach w przystosowanych do tego samochodach. Najczęściej są to jeepy z otwieranym dachem.
Najlepszym momentem na „upolowanie” zwierząt jest wczesny ranek lub popołudnie. Zwierzęta podobnie jak i ludzie, nie lubią chodzić w pełnym słońcu.

Jak zorganizować safari?
Safari można zorganizować w kraju, wykupując gotową wycieczkę lub na miejscu. Arusha to zbiór agencji turystycznych, gdzie znalezienie dobrej oferty nie sprawi nam żadnego problemu. Wykupienie safari na miejscu jest znacznie tańsze. Najlepiej, jeśli przed wyjazdem zapoznasz się z doświadczeniami innych turystów, którzy polecą Ci sprawdzone miejscowe biuro podróży.

Prywatnie czy w grupie?
Polecam zdecydowanie prywatne safari, dzięki czemu maksymalnie wykorzystasz swoją podróż.  Podczas prywatnej podróży sam decydujesz gdzie i o której wyjeżdżasz i jak długo pozostaniesz w danym miejscu, by przyjrzeć się zwierzętom. Nie musisz liczyć się ze swoimi współtowarzyszami a lokalny przewodnik będzie spełniał tylko Twoje marzenia.

Na co zwracać uwagę przy zakupie safari?
Przy zakupie safari poinformuj agenta o tym, które zwierzęta chcesz zobaczyć.
Serengeti to duży park, w którym można znaleźć wiele gatunków zwierząt. Jest tu ponad milion antylop gnu. To, co spotkasz na swej drodze, uzależnione jest od sezonu. Czasem możesz jeździć po parku, nic nie widząc. Zapytaj gdzie można spotkać zwierzęta, które wpisane są na twej liście i czy twoja trasa również prowadzi do tej części rezerwatu.
Ważne jest, by zapytać, jakim autem będziesz się poruszać i w ile osób.
Jeep z otwieranym dachem to najlepszy środek lokomocji na podróż po afrykańskich stepach-siedzisz wyżej i widzisz znacznie więcej.
Zwróć uwagę czy jeep nie będzie przeładowany bagażami, w takim wypadku otworzenie dachu może okazać się nie możliwe.

Ile dni zaplanować na safari?
Najczęściej turyści wybierają 3 lub 4 dniowe safari.
Pamiętaj jednak, by nie planować w tym krótkim czasie wielu miejsc do odwiedzenia. Czas przejazdu z parku do parku zajmuje kilka godzin. Przy czterodniowym safari, będziesz prawdopodobnie dwa dni na terenie parku a resztę czasu spędzisz w podróży.

Safari to dość kosztowna podróż, ale na pewno warta każdego grosza.
W Afryce czeka Cię wspaniała przygoda i niezapomniane przeżycia. Safari jest nieprzewidywalne. Nigdy nie wiesz, co spotkasz na swej drodze i czy w ogóle coś zobaczysz. Przez cały czas towarzyszyć Ci będzie lekkie napięcie i dreszczyk emocji, bo przecież zobaczyć zwierzęta w swoim naturalnym środowisku to wyjątkowe doświadczenie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *