światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Ameryka Północna USA

Szlaki na „dzikim zachodzie”, które musisz przejść!

Zachodnia część USA to opuszczone drogi i pustynne krajobrazy, ciągnące się w nieskończoność. Nic, więc dziwnego, że Route 66, pierwsza autostrada ze wschodu na zachód, przemawiała do wyobraźni już w latach pięćdziesiątych. „Dziki Zachód” to wyjątkowe miejsce. Piękno tutejszych krajobrazów zachwyca do tego stopnia, że były one scenerią do wielu filmów.
Ten rejon świetnie nadaje się do wędrówek, zatem włóż buty trekkingowe i ruszaj!
Które szlaki wybrać?

Grand Kanion
-Rim Trail
to 19 km szlak, biegnący wzdłuż południowej krawędzi kanionu, który oferuje widoki z góry.
Trasa biegnie po chodniku i jest łatwa do przejścia. Punkt rozpoczynający trasę znajduje się przy centrum dla zwiedzających. Jeśli nie chcesz przejść całej trasy, możesz skorzystać z autobusu parkowego (linia czerwona w kierunku Hermit’s Rest).

Bruyce Kanion
-Queen’s Garden
rozpoczyna się przy Sunrise Point.
To najłatwiejsza trasa wiodąca na dno kanionu. Po przejściu około 1,5 km dojdziesz do formacji skalnych Queen Victoria. Wrócić możesz tę samą drogą lub przedłużyć o pętlę Peekaboo.

-Peekaboo Loop Trail rozpoczyna się przy Bruyce Point.
To dość stromy, ale spektakularny szlak, który zaprowadzi nas do Wall of Windows i Tree Wisemen. Trasa często uczęszczana przez jeźdźców, którym musisz ustąpić miejsca. Długość szlaku około 9 km.


– Navajo trail rozpoczyna się przy Sunset Point.
Zygzakiem schodzisz na dno kanionu, do Wall Street. Wędrówka jest dość męcząca. Długość około 2 km. Możesz też przejść w odwrotnym kierunku, łącząc z dwoma powyżej wymienionymi szlakami.

Połączenie trzech powyższych szlaków:
Rozpocząć od Queen’s Garden , następnie przejść pętlę Peekaboo a powrót Navajo trail.
Czas przejścia 4 godziny z postojami na robienie zdjęć.
Zabierz ze sobą wystarczającą ilość wody, jest tu sucho i bardzo gorąco. Pozostaw dodatkowe butelki z wodą w samochodzie, przydadzą się po wędrówce.
Pamiętaj, że podczas ulewnego deszczu, korytarze suchych rzek i wąskich wąwozów, mogą szybko się zapełnić. Skonsultuj prognozę pogody przed wyjściem w centrum dla zwiedzających.
Podczas naszego pobytu, drugiego dnia park był zamknięty z powodu burz.

Zion P.N.
The Narrows, początkiem szlaku jest Riverside trail, który prowadzi po utwardzonej ścieżce do małej plaży przy rzece Virgin. Długość około 3 km.
Stąd rozpoczyna się szlak The Narrow, wzdłuż wąskiego wąwozu, gdzie przestrzeń pomiędzy wysoko wznoszącymi się granitowymi ścianami, wynosi zaledwie kilka metrów.


Szlak prowadzi korytem rzeki. Wysokość wody jest różna, czasem do kolan, czasem sięga do pasa. Trasa jest bardzo popularna, ale im dalej idziesz, tym bardziej robi się cicho. Długość szlaku trudno określić, idziesz tyle, ile chcesz. Wracasz tę samą trasą. Powrót trwa znacznie krócej.
Nie zapomnij przed wyjściem na trasę wypożyczyć (w Springdale) specjalnego kija i butów!

Przeszliście, któryś z tych szlaków? Jak wrażenia?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.