światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Ameryka Północna USA

Szlaki wędrowne, zachodniej części USA, które musisz przejść!

Podróż po zachodniej części USA zabierze Cię do cudownych parków narodowych, gdzie nie brakuje dzikich krjobrazów. Tutejsza przyroda naszpikowana jest niespotykanymi formacjami skalnymi. Piękno tutejszych krajobrazów zachwyca do tego stopnia, że często były one scenerią do wielu filmów.
Ten rejon świetnie nadaje się do pieszych wędrówek, zatem włóż buty trekkingowe i ruszaj!
Które szlaki wędrowne warto przejść?
Majestatyczny Duży Kanion
Najbardziej turystycznym szlakiem jest Rim Trail. To 19 km szlak, biegnący wzdłuż południowej krawędzi kanionu, który oferuje piękne widoki z góry.
Trasa biegnie utwardzonym chodnikiem i jest łatwa do przejścia. Punkt rozpoczynający trasę znajduje się przy centrum dla zwiedzających. Jeśli nie chcesz przejść całej trasy, możesz skorzystać z autobusu parkowego (linia czerwona w kierunku Hermit’s Rest).

Bruyce Kanion
1.Queen’s Garden
rozpoczyna się przy Sunrise Point.
To najłatwiejsza trasa wiodąca na dno kanionu. Po przejściu około 1,5 km dojdziesz do formacji skalnych Queen Victoria. Wrócić możesz tę samą drogą lub przedłużyć o pętlę Peekaboo.
2.Peekaboo Loop Trail rozpoczyna się przy Bruyce Point.
To dość stromy, ale spektakularny szlak, który zaprowadzi Was do Wall of Windows i Tree Wisemen. Trasa często uczęszczana jest wycieczki konne, którym musisz ustąpić miejsca. Długość szlaku około 9 km.


3.Navajo trail rozpoczyna się przy Sunset Point.
Zygzakiem schodzisz na dno kanionu, do Wall Street. Wędrówka jest dość męcząca. Długość około 2 km. Możesz też przejść w odwrotnym kierunku, łącząc z dwoma powyżej wymienionymi szlakami.

Połączenie trzech powyższych szlaków:
Rozpocząć od Queen’s Garden, następnie przejść pętlę Peekaboo a powrót Navajo trail.
Czas przejścia 4 godziny z postojami na robienie zdjęć.
Zabierz ze sobą wystarczającą ilość wody, jest tu sucho i bardzo gorąco. Dodatkowe butelki z wodą pozostaw w samochodzie, przydadzą się po wędrówce.
Ulewne opady deszczu zapełniają w szybkim tempie korytarze suchych rzek i wąskich wąwozów, co stanowi duże niebezpieczeństwo. Przed wyjściem na szlak, skonsultuj prognozę pogody i sprawdź czy szlak jest otwarty.
Park Narodowy Zion 
The Narrows to najbardziej pożądany szlak w parku. Początkiem szlaku jest Riverside trail o długości 3 km, który po utwardzonej ścieżce doprowadza do małej plaży przy rzece Virgin. Długość około 3 km.
Stąd rozpoczyna się szlak The Narrow. Trasa prowadzi korytem rzeki, wzdłuż wysokich ścian wąskiego wąwozu. Szczelina pomiędzy wysoko wznoszącymi się granitowymi ścianami, wynosi czasem zaledwie kilka metrów.


Poziom wody jest zróżnicowana, czasem sięga kolan a czasem do pasa.
Trasa jest bardzo popularna, ale im dalej idziesz, tym bardziej robi się cicho. Długość szlaku trudno określić, idziesz tyle, ile chcesz. Wracasz tę samą trasą. Powrót trwa znacznie krócej.
Nie zapomnij przed wyjściem na trasę wypożyczyć (w Springdale) specjalnego kija i butów!

Znacie jeszcze inne, ciekawe szlaki do przejścia w tej części USA?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *