światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Afryka Seszele

Seszele- Z wizytą na wyspie Curieuse i St. Pierre

Około 20 minutowy rejs motorówką dzieli Praslin od małej wysepki Curieuse, leżącej niedaleko północno-wschodniego wybrzeża wyspy Praslin. Z plaży Anse Volbert zorganizowanie takiego wypadu jest proste.
Wyspa Curieuse jest domem pokaźnego stada żółwi Aldabry. To największy gatunek żółwia lądowego, który może mierzyć nawet do 1,20 metra długości i dożyć nawet 175 lat. Oryginalnie żółwie zamieszkują atol Aldabry. Na Curieuse żółwie zostały wpuszczone jakiś czas temu i swobodnie do dziś dnia rozmnażają się, powiększając stadko. Chcąc chronić tutejsze zwierzęta, obszar wokół wyspy Curieuse został okrzyknięty mianem parku narodowego.


Plan wycieczki nie jest zbyt oryginalny i każdy z przybywających tam turystów najpierw spotyka się ze stadem żółwi, by następnie przejść szlakiem na drugi koniec wyspy, gdzie istnieje możliwość nurkowania w błękitnych wodach lub odpoczynku na rajskiej plaży. Całość kończy się grillem, zorganizowanym przez tubylców.
I choć program spędzania wolnego czasu jest z góry ustalony, na pewno warto!
Bliskie spotkanie z żółwiami, podpatrywanie ich w środowisku naturalnym, wędrówka lasem namorzynowym czy samo przebywanie na plaży, na długo pozostaje w pamięci.

St. Pierre to malutka wysepka składająca się z granitowych skał wyrastających z turkusowej wody, ocienionych przez kilka palm. Woda wokół wyspy jest niezwykle przejrzysta i skrywa prawdziwe bogactwo.


Ogólnie Seszele znane są z pięknego świata podwodnego. W rafach koralowych otaczających Seszele, żyje blisko 1000 gatunków ryb. Zarówno doświadczony jak i początkujący nurek znajdzie wystarczająco wiele miejsc, by móc zachwycić się podwodnym światem.

Nasza wizyta na wyspie była jednodniowa, ale to w zupełności wystarczyło, by poznać jej piękno.

2 KOMENTARZE

  1. W czerwcu 2018, płaciliśmy w przeliczeniu 80 euro. Prywatna łódź, na dwie osoby.
    Dzień wcześniej na plaży Anse Volbert zagadaliśmy lokalesa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *