światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Afryka Seszele

Seszele-Co zobaczyć na Mahé?

Mahé jest największą i najbardziej zaludnioną wyspą Seszeli. To miejsce, gdzie znajduje się lotnisko odprawiające loty międzynarodowe oraz stolica kraju.
Wyspa nie jest najpiękniejszą na Seszelach, niemniej jednak znajdziesz tu także plaże, górzyste wnętrze z wędrownymi ścieżkami oraz bogatą florą i fauną. Szukając spokoju, autentyczności i najpiękniejszych plaż archipelagu, musisz opuścić Mahé i udać się na sąsiednie wyspy.
Wyspa, choć rozmiarami (28 km na 8 km) nie przypomina żadnego kolosa, ze względu na obecność wielu krętych dróg, wydaje się znacznie większa. Najlepiej zwiedzać ją wypożyczonym samochodem.

1.Odwiedź jedną z najmniejszych stolic świata
Viktoria to najmniejsza stolica Afryki. Jest najważniejszym gospodarczym, politycznym i handlowym centrum Seszeli. Zamieszkuje ją około 27.000 mieszkańców, co stanowi ponad jedną trzecią całej populacji kraju. Pomimo tego, że miasto nie zaspakaja fantazji tropikalnego raju, ma wiele uroku. Nowa część miasta to szerokie aleje, wypielęgnowane tropikalne ogrody i musea.
W starej części miasta znajdziesz kilka atrakcyjnych kolonialnych budynków, hinduską świątynię, katedrę czy wieżę zegarową. Na ruchliwym targowisku, gdzie każdego ranka stragany targowe wypełnione są tropikalnymi owocami, ziołami i świeżo złowionymi rybami, spotkasz lokalnych mieszkańców Victorii.


 Jeśli szukasz miejsca na wypicie kawy czy lunch, polecam News Café, przy jednej z głównych ulic Starego Miasta.

2.Poszukaj pocztówkowych widoków
Na Mahé nie brakuje białych plaż z palmami sięgającymi prawie wody. Około 70-kilometrowa linia brzegowa oferuje wiele perłowych plaż, z których jedna piękniejsza jest od drugiej. I choć najbardziej obleganym miejscem jest Beau Vallon, nas zachwyciły plaże południowego i zachodniego wybrzeża wyspy: Anse Forbans, Anse Soleil, Anse Royale, Anse Intendence, Anse á La Mouche i Anse L’Islette. Szczególnie te najmniejsze i prawie niezauważalne, gdzie w ciszy i spokoju można pływać, nurkować czy opalać się.
Zachodnie wybrzeże Mahé wciąż zachowało swój autentyczny charakter. Spotkasz tu niewiele osób, samochodów jak na lekarstwo a wzdłuż drogi, stragany pokryte świeżymi owocami czy rybami.

Anse á la Mouche
Anse Intendance
Anse L’ Islette
Baie Ternay

3.Wybierz się na górską wędrówkę
Opuść wybrzeże i ocean a zanurz się w zagubionym świecie gór.
Przez środek wyspy biegnie skalisty grzbiet solidnego granitu, otoczony tropikalnym lasem deszczowym, gdzie znajduje się sieć ścieżek wędrownych. Najwyższy punkt wznosi się nieco ponad 900 metrów nad poziomem morza i mieści się w samym środku Parku Narodowego Morne Seychellois.


Większość turystów przyjeżdża na Mahé, by poleniuchować na plażach, nie wiedząc, że to las skrywa największe skarby wyspy. W zielonych komnatach dżungli spotkasz gekony, śmieszne małe żaby i egzotyczne rośliny.
Jeśli nie masz ochoty na górskie wędrówki, wystarczy jazda samochodem przez samo serce wyspy. Podróż zaoferuje Tobie fantastyczne widoki, za równo na porośnięte gęstym lasem góry jak i wybrzeże.

4.Zapoznaj się z tutejszą przyrodą
Jednym z miejsc, które często odwiedzają turyści jest egzotyczny ogród w Victorii. My, zdecydowaliśmy się na spacer po dawnej plantacji i odwiedziliśmy „ Le Jardin du Roi”. Twoim oczom ukażą się rajskie kwiaty, storczyki w środowisku naturalnym, wszelkie zioła, przyprawy i drzewa owocowe. Wszystko wygląda jak ogród botaniczny, otoczony dziką przyrodą z niewielką interwencją człowieka. Spacerując zobaczysz nie tylko jak rośnie gałka muszkatołowa, jak wygląda drzewo wanilii i wiele innych ziół czy przypraw. Nie zabraknie też pięknych widoków oraz przedstawicieli seszelskiej fauny. Właściciele obiektu opiekują się kilkunastoma żółwiami lądowymi, które mogą dożyć nawet 100 lat! Spacerując po ogrodzie i sąsiadującej dżungli, możesz również natknąć się na gekony i wiele odmian kolorowych ptaków.

Pomimo tego, że Mahé to najbardziej turystyczna wyspa archipelagu, skrywa wiele pięknych miejsc.
A może odkryliście inne miejsca, warte uwagi? Piszcie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *