światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Europa Sardynia Włochy

Sardynia, gdzie znajdziesz najpiękniejsze plaże?

Jeśli miałabym wskazać jedną z wysp Morza Śródziemnego z najpiękniejszymi plażami, z pewnością byłaby to Sardynia. Linia brzegowa wyspy skrywa tak egzotyczne miejsca, że z powodzeniem można je porównać do tych na Karaibach. Rajskich plaż i zatok nie brakuje a jeśli mi nie wierzysz, jedź i zobacz to na własne oczy.
Gdzie znajdziesz najpiękniejsze plaże na Sardynii?

Spiaggia Capriccioli
Na północno-wschodnim wybrzeżu Sardynii leży Spiaggia Capriccioli. Do złudzenia przypomina plaże na Seszelach, choć te znam tylko z folderów… miękki piasek, granitowe formacje i krystalicznie czysta woda. Ze względu na płytki brzeg jest ulubionym miejscem rodzin z dziećmi.

Spiaggia I due Mari
Caprera, wyspa sąsiadująca z główną wyspą archipelagu La Maddalena, skrywa fantastyczne miejsce – Spiaggia I due Mari. Przezroczyście czysta woda, niesamowity błękit i ogromna „piaskownica” o długości powyżej 100 metrów, zachwycają swym wyglądem. Wymarzone miejsce do snorkelingu!

Spiaggia di Li Cossi
Do Spiaggia di Li Cosi prowadzi ok.3 km szlak, wzdłuż skalistego wybrzeża Costa Paradiso. Już sama nazwa wskazuje, że musi tu być jak w raju. Mała, żwirowa plaża z turkusowym kolorem morza, ukryta pomiędzy wysokim skalistym wybrzeżem, zapiera dech w piersiach.

Cala Mariolu
Cala Mariolu leży na niedostępnym wybrzeżu Ogliastra i jest jedną z moich ulubionych. Sama zatoka jest super fotogeniczna. Błękit wody powala i nawet nie przeszkadza to, że plaża jest żwirowa. Nie zapomnij wziąć sprzętu do snorkelingu. Cala Mariolu jest dostępna tylko podczas wycieczki statkiem. W sezonie może być tłoczno!

Spiaggia la Pelosa
Zdecydowanym numerem jeden jest Spiaggia la Pelosa w Sintino. Oczywiście nie byłam w stanie zobaczyć wszystkich plaż, ale z tych, które widziałam, la Pelosa jest najpiękniejsza. Trudno tu sobie wyobrazić, że to wciąż Europa. Piasek jest tak miękki i biały, że porównanie z cukrem pudrem, nie jest na wyrost. Mamy uczucie pobytu na jakiejś rajskiej wyspie, tylko drzew palmowych brak. Miejsce odpowiednie dla małych dzieci. Poza sezonem nie jest tłoczno i można łatwo zaparkować.

Is Arutas
Is Arutas leży na zachodnim wybrzeżu wyspy i zdecydowanie różni się od pozostałych. Plaża składa się z małych kamieni kwarcowych. Jest to najbardziej egzotyczna plaża Sardynii. Przed opuszczeniem plaży, nie zapomnij wyczyścić stóp. Zabierając piasek między palcami, narażasz się na wysoki mandat. Miejsce nadaje się do windsurfingu lub kitesurfingu.

Które plaże są Wasze ulubione?

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.