światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Algarve Europa Portugalia

Portugalia-Algarve aktywnie!

Portugalski region Algarve znany jest z imponujących plaż. Jest ich tak wiele, że region dla większości turystów stał się celem błogiego, wakacyjnego lenistwa. Większość z nich przyjeżdża tu wyłącznie na zasłużony słoneczny odpoczynek. Prawdą jest, że w samym środku sezonu, region padł ofiarą masowej turystyki. Jeśli przyjedziesz tu przed lub po sezonie, możesz w spokoju cieszyć się surową naturą.
Wypożycz auto i odkryj, co do zaoferowania ma Algarve.

Oto moje propozycje:
Aktywnie w Parku Costa Vicentina
Park tworzy długi, ale wąski odcinek wzdłuż południowo-zachodniego wybrzeża Portugalii. Jest to szczególnie idealne miejsce dla miłośników wędrówek i przyrody. Wędrując wzdłuż wybrzeża, znajdziesz spokój, przestrzeń i wiele imponujących widoków na dramatyczne klify oraz dzikie i intymne plaże. Tylko w miejscach, gdzie rzeka wpływa do oceanu, plaże są znacznie szersze. To mniej turystyczny region. To Algarve w swej najbardziej surowej formie!

Wybierz się na „koniec świata”
W pobliżu Sagres leży przylądek Cabo Sao Vicente. Od dawien dawna miejsce to postrzegane było, jako koniec świata. W najbliższym otoczeniu brak jakiejkolwiek aglomeracji a stojąc na klifie, widać tylko wodę. Ogromne klify są ostoją dzikich fal a ponad stu letnia latarnia morska jest jedyną inwestycją tej okolicy. Dzięki widoczności do 90 km, jest to jedna z najważniejszych radiolatarni wzdłuż wybrzeża Atlantyku. Latarnia zbudowana jest na ruinach starego klasztoru. Niektóre pozostałości są nadal widoczne.
Widoki są tu niesamowite!

Odwiedź Serra de Monchique
Tutejsze zielone wzgórza to dobra alternatywa dla słonecznego wybrzeża. W okolicznych lasach znajdziesz rodzime drzewa dęba korkowego, orzechowce i eukaliptusy. Osobiście uwielbiam takie tereny, porośnięte dziką naturą.
W słoneczny dzień, z najwyższej góry Foia o wysokości 902 metry, rozciągają się piękne widoki na wybrzeże. Na terenie parku znajduje się wiele szlaków turystycznych. Okoliczne tereny są szczególnie zielone i ciche. Gleba jest bardzo żyzna, co uwidacznia się w plantacjach pomarańczy, drzew oliwnych i winorośli. Samo miasto Monchique jest nadal bardzo tradycyjne a pobliskie termy Caldas de Monchique, można wykorzystać na odpoczynek w źródlanej wodzie.

Zobacz wybrzeże z innej perspektywy
Ponta da Piedade znajduje się w pobliżu miasta Lagos. Dzięki erozji, w żółtawych skałach powstały naturalne łuki. Ci, którzy uważnie przyjrzą się skałom, dostrzegą skamieniałości sprzed milionów lat.
Ten kawałek skalistego wybrzeża jest naprawdę wyjątkowej urody, przez co, jest jedną z najważniejszych atrakcji w Algarve! Długie, kamienne schody prowadzą do plaży, skąd można wybrać się na rejs łódką pomiędzy dziwacznymi formacjami skalnymi.

Spróbuj najświeższych ryb
Wioska rybacka Ferragudo, choć leży dosłownie rzut beretem od betonowych wieżowców Portimao jest stosunkowo mało znana. Tu poczujesz się od razu w zupełnie innym świecie. W małym porcie zacumowane są głównie łodzie rybackie. Białe chatki rybaków leżą przy wąskich i cichych uliczkach, które prowadzą do starego kościoła. To nie tylko urokliwe miejsce z licznymi zabytkami, pięknymi plażami i ukrytymi zatoczkami, ale przede wszystkim miejsce, gdzie zjesz najświeższą rybę. Zapach świeżo upieczonych ryb i warzyw, łaskocze Twój nos już z daleka!

Poczuj kawałek historii
Pomimo tego, iż Tavira koncentruje się obecnie głównie na turystyce, nie traci swej autentyczności. Małe miasteczko składa się z dwóch części, połączonych ze sobą starym mostem. W historycznym centrum warto odwiedzić wąskie uliczki, stare mury, kościół i zamek. Po obu stronach rzeki Gilão, znajdują się budynki zdobione balkonami i wykafelkowanymi fasadami. Z zamku, znajdującego się na wzgórzu w samym środku miasta, roztacza się piękny widok na dachy starych domów. Połączone dachy są typowe dla Taviry. Nie tylko stare domy w mieście, ale i nowe, budowane są w ten sam sposób.

Algarve to miejsce prestiżowych plaż, pięknej natury i interesującej historii.
Nawet na kilka dni, warto tu przylecieć!

Lubisz też aktywnie wypoczywać na wakacjach czy wolisz raczej leniwe wakacje?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *