światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Azja Wietnam

Północny Wietnam, te miejsca musisz zobaczyć!

Ha Long
Ha Long można dosłownie przetłumaczyć, jako “smok schodzący do morza”. O powstaniu tej zatoki istnieje już wiele legend i mitów. Nic dziwnego, cudowne widoki potrafią poruszyć wyobraźnię każdego odwiedzającego. Mniej ekscytujące wytłumaczenie niezwykłych skalnych wysp to lata erozji, spowodowanej przez wiatr i wodę. Nie ważne zatem jak tworzyły się wyspy, nikt nie zaprzeczy, że końcowy rezultat jest absolutnie spektakularny. Miejsce nie bez powodu zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Pomiędzy niezliczonymi wyspami pływają statki pokonując trasę, uprzednio narzuconą przez władze, z takim skutkiem, że każdy z odwiedzających płynie w to samo miejsce.
Najlepiej wykupić wycieczkę dwudniową, co pozwoli na głębszą penetrację zatoki. By poczuć się wolnym, warto przenieść się na kajaki!

Trang An
Na południe od Hanoi, pola uprawne dość szybko ustępują miejsca, ogromnym, poszarpanym, wapiennym skałom.
Krajobraz Trang An porównywalny jest do tego w zatoce Ha Long, dlatego  często to miejsce nazywane jest zatoką Ha Long na lądzie. Formacje krasowe wyrastają tu nie z morza a z pól ryżowych.
Najlepszą metodą na poznanie tych terenów jest spływ łódką, gdzie wiosłujący używając nóg, delikatnie przesuwają ją po wodach rzeki.
Podobny spływ łódką można zrobić w pobliskim Tam Coc, ale podobno to miejsce jest znaczniej zatłoczone.

Sa Pa
Sa Pa to mała górska wioska położona u podnóży majestatycznych gór Hoang Lien, na granicy z Chinami. Najłatwiejszym i najszybszym sposobem na dotarcie tutaj jest nocny pociąg z Hanoi.  Krajobrazy są cudowne, stoki gór pokrywa soczysta zieleń, w dolinach widać tarasy ryżowe, formą przypominające złożony papier origami.

Bac Ha
Niedziela w Bac Ha oznacza ogromny lokalny rynek, który można znaleźć na głównym placu miasta. Miejsce to jest często odwiedzane przez turystów. Z Sa Pa organizowane są jednodniowe wycieczki. Jeśli chcesz spróbować autentycznej atmosfery, musisz być tu bardzo wcześnie, bo o godz.10.00, przybywają tłumy zwiedzających z Sa Pa.
Mieszkańcy z pobliskich okolic polecają szeroki wybór owoców, warzyw, mięsa, ryżu, odzieży, własnoręcznie zrobionych pamiątek a także bawołów, krów, świń i kur. Pomiędzy straganami unosi się zapach tradycyjnych potraw. Miejsce to wydaje się pełnić dużą rolę w życiu tutejszych mieszkańców, chodzi tu nie tylko o handel, ale przede wszystkim o spotkanie ze znajomymi. Największą ozdobą targu są kobiety, ubrane w kolorowe stroje. Prym wiedzie tu eksplozja kolorów, zapachów i smaków!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.