światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Azja Wietnam

Miejsca, które koniecznie musisz zobaczyć na północy Wietnamu!

Ha Long
Ha Long można dosłownie przetłumaczyć, jako „smok schodzący do morza”. O powstaniu tej zatoki istnieje już wiele legend i mitów. Nic dziwnego, cudowne widoki potrafią poruszyć wyobraźnię każdego odwiedzającego. Mniej ekscytujące wytłumaczenie niezwykłych skalnych wysp to lata erozji, spowodowanej przez wiatr i wodę. Nie ważne zatem jak tworzyły się wyspy, nikt nie zaprzeczy, że końcowy rezultat jest absolutnie spektakularny. Miejsce nie bez powodu zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Pomiędzy wyspami pływają statki pokonując trasę, uprzednio narzuconą przez władze, z takim skutkiem, że każdy z odwiedzających płynie w to samo miejsce.
Najlepiej wykupić wycieczkę dwudniową, co pozwoli na głębszą penetrację zatoki. By poczuć się wolnym, warto przenieść się na kajaki!

Trang An
Na południe od Hanoi, pola uprawne dość szybko ustępują miejsca, ogromnym, poszarpanym, wapiennym skałom.
Krajobraz Trang An porównywalny jest do tego w zatoce Ha Long, dlatego  często to miejsce nazywane jest zatoką Ha Long na lądzie. Formacje krasowe wyrastają tu nie z morza a z pól ryżowych.
Najlepszą metodą na poznanie tych terenów jest spływ łódką, gdzie wiosłujący używając nóg, delikatnie przesuwają ją po wodach rzeki.
Podobny spływ łódką można zrobić w pobliskim Tam Coc, ale podobno to miejsce jest znaczniej zatłoczone.

Sa Pa
Sa Pa to mała górska wioska położona u podnóży majestatycznych gór Hoang Lien, na granicy z Chinami. Najłatwiejszym i najszybszym sposobem na dotarcie tutaj jest nocny pociąg z Hanoi.  Krajobrazy są cudowne, stoki gór pokrywa soczysta zieleń, w dolinach widać tarasy ryżowe, formą przypominające złożony papier origami.
Turyści często przyjeżdżają do Sa Pa na trekking po tutejszych okolicach.

Bac Ha
Niedziela w Bac Ha oznacza ogromny lokalny rynek, który można znaleźć na głównym placu miasta. Z Sa Pa organizowane są jednodniowe wycieczki. Jeśli chcesz zobaczyć autentyczną atmosferę rynku, musisz być tu bardzo wcześnie. Około godz.10.00 rynek zalewają tłumy turystów.
Mieszkańcy z pobliskich okolic polecają szeroki wybór owoców, warzyw, mięsa, ryżu, odzieży, własnoręcznie zrobionych pamiątek a także bawołów, krów, świń i kur. Pomiędzy straganami unosi się zapach tradycyjnych potraw. Miejsce to wydaje się pełnić dużą rolę w życiu tutejszych mieszkańców, chodzi tu nie tylko o handel, ale przede wszystkim o spotkanie ze znajomymi. Największą ozdobą targu są kobiety, ubrane w kolorowe stroje.
Na targowisku prym wiedzie eksplozja kolorów, zapachów i smaków!

Znasz inne, ciekawe miejsca na północy kraju? Pisz w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *