światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Algarve Europa Portugalia

Plaże Algarve, którą wybrać?

Ci, którzy mnie znają wiedzą, że nie jestem typem plażowicza. Jednak być na Algarve i nie odwiedzić plaż, po prostu się nie da. Skaliste wybrzeża są nie tylko atrakcją tej części Portugalii, każdego roku zaliczane są do najpiękniejszych plaż w Europie. Szczególnie poza sezonem, kiedy są prawie puste, robią ogromne wrażenie i wydają się nieodkrytymi perełkami.
Lista obowiązkowych plaż była długa. Te, które udało nam się zobaczyć są naprawdę wyjątkowe!

Praia da Falesia
Przestrzenna, szeroka i długa plaża z najbardziej efektownym tłem, jakie kiedykolwiek widziałam. Kolor tutejszych skał przypomina trochę te, na „dzikim zachodzie”.

Praia do Castelo
To duży, piaszczysty teren, gdzie można znaleźć krystalicznie czystą wodę, wysokie kamienne ściany i piękne widoki na zatokę.

Praia da Rocha
Długa piaszczysta plaża, do której prowadzi wiele ścieżek z pobliskiego bulwaru.
Zatoka o wyjątkowej urodzie z plażą w kolorze ochry, wciśniętą między skałami.

Praia do Carvoeiro
Wciśnięta pomiędzy klifami, stopniowo nachylona, idealnie złocista plaża leży u podnóża wioski o tej samej nazwie. Poza sezonem jest tu miło i spokojnie.

Praia da Marinha
Praia da Marinha to jedno z najbardziej obleganych miejsc u wybrzeży Algarve. Absolutnie zasługuje na miano jednej z najpiękniejszych plaż. Widoki na klify w różnych kolorach, zapierają dech w piersiach. Złoty piasek, czysta woda i skały w różnej formie. To wyjątkowe miejsce!

Plaże zachodniego wybrzeża
Szukasz spokoju i przestrzeni? Wybierz się na zachodnie wybrzeże. W kilku miejscach znajdziesz drewniane promenady, prowadzące do spektakularnego wybrzeża. Nie wszystkie z tutejszych plaż nadają się na kąpiel z małymi dziećmi, ale zaczerpnąć świeżego powietrza, cieszyć się naturą lub pobawić się na długiej piaszczystej plaży, można wszędzie. Te plaże to oaza spokoju a masowa turystyka Algarve, zdaje się być bardzo odległa.

Praia da Arrifana
Woda w morzu jest dość dzika i zimna, co czyni ją idealną na surfing. Miejsce nie nadaje się do rekreacyjnego pływania. W okolicy możesz bez końca cieszyć się piękną przyrodą.

Praia de Odeceixe
Cudowne miejsce przy ujściu rzeki. Na rozleglej piaszczystej plaży podczas odpływu, nie brakuje małych lagun, idealnych miejsc do zabawy dla dzieci.

Praia da Zambujeira do Mar
Ocean Atlantycki jest zbyt dziki, by tu pływać. Miejsce jest cudowne, by się ochłodzić.
Z otaczających plażę klifów, rozciąga się piękny widok na ocean.

Praia da Bordeira
Fale są tu gigantyczne, woda rozpryskuje się wysoko. To idealne miejsce dla surferów.

Masz też swoje ulubione plaże w Algarve?

 

 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *