światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Europa Grecja Kefalonia

Kefalonia- Moje top 6 najpiękniejszych plaż

Lecisz na Kefalonię a Twoim celem ma być odpoczynek i plażowanie, mam dla Ciebie dobre wieści. Dziesiątki plaż i ukrytych małych zatoczek znanych jest z czystej i błękitnej wody. I choć woda wszędzie jest tak samo orzeźwiająca, żadna plaża nie jest taka sama. Od małych zacisznych plaż żwirowych, po długie odcinki wybrzeża ze złotym a nawet czerwonym piaskiem. Niektóre z tutejszych plaż zaliczane są do najpiękniejszych i najczystszych na świecie.
Ciekaw jesteś gdzie je znaleźć?

1.Myrtos Beach
W pobliżu wioski Divarata znajdziesz plażę, która od lat znajduje się w pierwszej piątce najpiękniejszych greckich plaż. Nigdzie woda nie jest tak błękitna, jak na plaży Myrtos. Sama plaża składa się z śnieżnobiałych malutkich kamyczków. Otoczona jest wysokimi białymi klifami, które przecudnie kontrastują z lazurem wody. Plaża jest jedną z głównych atrakcji Kefalonii. Na plaży nie ma żadnych udogodnień, nie ma leżaków ani parasoli, co zdecydowanie dodaje jej uroku.
Nie zapomnij spojrzeć na zatokę z góry. Z tutejszych punktów widokowych rozciąga się fenomenalny widok!

2.Petani Beach
Plaża Petani znajduje się na półwyspie Paliki, na który można dostać się promem Argostoli-Lixouri.
Plaża do złudzenia przypomina Myrtos Beach, ale jest trochę mniejsza. Kiedyś plaża była znana tylko wśród mieszkańców, teraz często odwiedzana jest przez turystów.
Sama plaża składa się z drobnych kamyczków. Zaplecze jest tu dobrze rozwinięte. Na plaży można wypożyczyć leżaki i parasole, co dla mnie w pewnym stopniu zakłóca obraz dziewiczej plaży.
Mimo wszystko, warto odwiedzić to miejsce, chociażby ze względu na otaczającą ją przyrodę.

3.Agia Eleni Beach
O tej plaży dowiedzieliśmy się od miejscowych i muszę przyznać, że byliśmy mile zaskoczeni.
To kameralna, zupełnie dziewicza plaża, położona w pobliżu wioski Damoulianata, na zachodnim wybrzeżu półwyspu Paliki. Już sam dojazd oferuje piękne widoki.
Agia Eleni składa się z małych białych kamyków, które lśnią na tle turkusu czysto krystalicznej wody.
Plaża odwiedzana jest przez nielicznych. Nie ma tu żadnych udogodnień. Panuje spokojna atmosfera.

4.Fteri Beach
Są takie miejsca na wyspie, które już na zawsze pozostają głęboko w pamięci. Wschodnie wybrzeże półwyspu Paliki to jedno z nich.
Trudno dostępne wybrzeże zadziwia wyjątkowymi krajobrazami na dramatyczne białe klify, turkusową wodę i zupełnie dziewicze plaże.
Brak dojazdu drogą powoduje, że tutejsze plaże nie są zbyt często odwiedzane. Z Agia Kiriaki odpływa taksówka wodna, która dowozi pod samą plażę.

5.Lagadakia Beach
Południe półwyspu Paliki oferuje wiele plaż. Moje serce skradła Lagadakia Beach. To przytulna zatoka otoczona pięknym krajobrazem i malowniczymi skałami. Idealne miejsce do snorkelingu i nurkowania. Woda jest tutaj krystalicznie czysta, co pozwala na podwodne eksploracje w pobliżu licznych skał i głazów.
Na żwirowej plaży, z wyjątkiem prysznica i toalety, nie ma żadnych udogodnień.

6.Alaties Beach
Również mało znaną plażą jest Alaties Beach, którą odkryliśmy przez przypadek.
Maleńka zatoczka, ukryta pomiędzy skałami jest naprawdę piękna. Woda ma tu zupełnie inny kolor, bardziej przypominający karaibskie klimaty. Na malutkiej plaży nie ma żadnych udogodnień.
Przy samej plaży jest bar/restauracja, gdzie serwują przepyszne jedzenie.

Odwiedziłam wiele innych plaż, ale te wyżej wymienione to zdecydowanie moi faworyci. Kocham kameralne plaże bez parasoli i leżaków lub te malownicze, otoczone dziewiczą naturą. I choć jestem typem aktywnego podróżnika, to w takich okolicznościach przyrody, nie potrafię odmówić sobie krótkiego relaksu na plaży lub zanurzyć się w błękicie wód.
A jak jest u Was, też lubicie czasem zrelaksować się na plaży czy raczej omijacie takie miejsca?

2 KOMENTARZE

 1. Byłam na tej wyspie podczas pobytu na Zakyntos. Ale trwało to bardzo krótko, bo obwieźli nas po wyspie w kilka godzin. Zachwyciła mnie już wtedy. Chciałam kiedyś dotrzeć na dłużej. Wiesz, że w w 2013 uznano ją za Miss Grecji? Cudowne te wszelkie odcienie błękitów. Nie lubię leżeć na plaży, ale chętnie bym objechała wszystkie miejsca, które pokazałaś, krótka kąpiel, jakaś przekąska i …. szukamy kolejnej. Widzieliśmy tylko Myrtos Beach z góry. Pięknie i zachęcająco pokazałaś, nie wiedziałam, że tam jest tyle cudnych zatok. I jak tu nie kochać Grecji? pozdrawiam

  • Gabi, nie nie słyszałam, że Kefalonia nosiła tytuł Miss Grecji. Choć przyznaję, że nie dziwi mnie to wcale. Tutejsza natura jest naprawdę cudowna.
   My jak siostry, ja też lubię zwiedzać plaże w szybkim tempie.
   Zgadza się, że turyści zwiedzają Kefalonię w jeden dzień, podczas pobytu na Zakynthos. Lepiej jest chyba zrobić odwrotnie, bo Zakynthos jest mniejszą wyspą i można w jeden dzień zobaczyć naprawdę wiele. My też zrobiliśmy skok w bok na jeden dzień. Zakynthos ma miejsca, które mnie zauroczyły, ale to Kefalonia mnie zaczarowała!
   Pozdrawiam serdecznie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *