światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Alzacja Europa Francja

Najpiękniejsze miasta Alzacji

Alzacja, region położony we wschodniej Francji, zachwyca malowniczymi krajobrazami i unikalnym połączeniem francuskiej i niemieckiej kultury, która widoczna jest w małych urokliwych miasteczkach.
Poniżej zaprezentuję Ci miasteczka, które powinny znaleźć się na Twojej liście podróży. Każde z nich jest niepowtarzalne i zachwyca na swój sposób.

Strasburg

Stolica regionu Alzacja, to niezwykle urokliwe miasto, które słynie z przepięknej katedry Notre Dam, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Gotycka katedra pochodzi z XII wieku, imponuje wysokością i pięknym witrażem. To niezaprzeczalny symbol miasta.

Miasto znane jest również z urokliwych uliczek w dzielnicy Petite France, gdzie prym wiodą kamienice z muru pruskiego oraz kanałów, które przecinają jego centrum.

Riquewihr

To małe miasteczko jest prawdziwą perełką Alzacji. Otoczone murami obronnymi, zachowało swoje średniowieczne dziedzictwo. Spacerując wąskimi uliczkami, można podziwiać doskonale zachowane kolorowe domy z drewna i muru pruskiego oraz wieże strażnicze.

Riquewihr słynie również z winnic i produkcji wina, zatem spacerując po mieście zobaczycie gigantyczne prasy do wina i drewniane beczki.

Eguisheim

Kolejne urokliwe miasteczko, które zachwyca swoją architekturą i romantycznym charakterem. Warto przejść owalnym centrum, wokół którego znajdują się kolorowe domy z drewna i piękne place.

Cechą, która wyróżnia Eguisheim od okolicznych miasteczek jest kwiatowa dekoracja. Tu każdy dom jest jeszcze piękniej udekorowany aniżeli kolejny. Eguisheim jest również znane z produkcji wina.

Ribeauvillé

Ribeauvillé to mała wioska w pobliżu miejscowości Riquewihr. Spacerując uliczkami można podziwiać urokliwą architekturę, charakterystyczną dla Alzacji. Znajdziesz tu wiele zabytkowych budynków, takich jak ratusz, kościoły i domy szlacheckie, które nadają temu miejscu wyjątkowego uroku.
Co roku organizowany jest tu jeden z najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Alzacji.

Colmar

Dla wielu to najpiękniejsze miasto Alzacji, gdzie można poczuć się jak w bajce. Ja mam zupełnie odmienne zdanie. Owszem, miasto zachwyca architekturą z okresu renesansu i baroku.

Oprócz tego, spacerując uliczkami miasta, znajdziesz kolorowe drewniane domki, malownicze mostki i urokliwe place… jest jednak jeden problem, miasto padło ofiarą nadmiernego natężenia turystyki. Place i restauracje zapełniają się w mgnieniu oka, zaraz po otwarciu, a ulice zmieniają się w tłumne miejsca, gdzie trudno jest się cieszyć autentyczną atmosferą miasta.

Podsumowując, miasta Alzacji oferują niezapomniane wrażenia i warte są odwiedzin. Każde z nich jest na swój sposób inne, każde wyjątkowe. Warto odwiedzić te miejsca, by odkryć ich piękno, historię i unikalny charakter regionu Alzacji.
Które z tych miast najbardziej Ci się spodobało?

2 KOMENTARZE

  1. Mi też małe miasteczka podobały się znacznie bardziej, wyglądają jak z bajki, niby są podobne a jednak każde inne. Każde jest prześliczne. Colmar to rzeczywiście mocno przereklamowane miejsce. Z przyjemnością powróciłam do wspomnień stamtąd, pozdrawiam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *