światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Australia Australia Zachodnia Oceania

Mini przewodnik po Hyden

Hyden leży w odludnym i suchym regionie Wheatbelt w stanie Zachodniej Australii i jest oddalone około 300 km od Perth.
Popularności miasteczku przysporzyła kultowa atrakcja- Wave Rock. Erozja wodna podważając podstawę, utworzyła tu okrągły zwis, który swoim wyglądem przypomina falę surfingową. Imponujący 15 metrowy granitowy klif, rozciąga się na około 100 metrów.

W tym artykule chcę Was przekonać, że Hyden to znacznie więcej niż tylko Wave Rock.

Poznaj kulturę Aborygenów

Pierwszymi mieszkańcami tego regionu byli Aborygeni. Na dawnych miejscach kempingowych odkryto wiele artefaktów i dziury gnamma, które służyły Aborygenom jako jamy pełniące funkcje zbiorników na wodę. W Mulka’s Cave, po dziś dzień można oglądać rysunki naskalne.

Przejdź szlakiem wędrownym

Wybór tras spacerowych nie jest wielki, ale zawsze można wybrać się na spacer po skałach, by z góry spojrzeć na otaczający nas krajobraz lub przejść pętlę, która zaprowadzi nas do innej zabawnej skały: Hippo’s Yawn.
Wiosną tutejsze pola pokrywają tysiące kwiatów.

Zajrzyj do parku zwierząt

W Hyden znajduje się przyjazny rodzinom z dziećmi park dzikiej przyrody Wave Rock Wildlife Park. Trzy hektary naturalnego buszu stanowią najlepsze schronienie dla rodzimych i egzotycznych zwierząt.

Odwiedź Lake Magic

Niedaleko Wave Rock warto odwiedzić lokalne jezioro. Nie bez powodu nazywane jest „magicznym” . O różnych porach roku jezioro przybiera piękną żółto-zieloną barwę za sprawą glonów, co czyni je atrakcją, którą trzeba zobaczyć!

Poleż w basenie solnym

W niedalekim sąsiedztwie Lake Magic znajdziesz basen solny, który zachwyca swoim zielonkawym kolorem. Pływanie w basenie jest niemożliwe ze względu na wysokie stężenie soli w wodzie. Kąpiel ma takie same właściwości jak w Morzu Martwym.

Poszukaj jezior solnych

Golden Outback w tym regionie to przede wszystkim obraz suchych pól uprawnych i maleńkich wiosek.
Matka Natura urozmaiciła krajobraz i zmalowała tu scenerię bogatą w solne jeziora. W niedalekiej okolicy jest ich wystarczająco dużo, warto ich poszukać.

Okolica Wave Rock inspiruje o każdej porze roku, ale wiosną tutejsze rezerwaty przyrody zamieniają się w spektakularne kolorowe kobierce, tworząc magiczny krajobraz.
To najlepsza pora, by odwiedzić ten region. Wtedy temperatura jest dość znośna.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *