światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Ameryka Środkowa Kostaryka

Kostaryka-Gdzie znajdziesz fajne plaże?

Costa Rica, dosłownie tłumacząc, oznacza bogate wybrzeże. Linia brzegowa mierzy tu ponad 1700 km, przy której można znaleźć setki plaż. Plaże Kostaryki są dziewicze, pokryte palmami i bujną roślinnością i w większości przypadków, gigantyczne.
W porze suchej, warto rozłożyć swój ręcznik na jednej z nich a jeśli nie jesteś zwolennikiem leżakowania, możesz surfować, spacerować lub nurkować z rurką.
Wybór jest spory tak, więc znalezienie najpiękniejszej plaży nie powinno sprawić Ci najmniejszego problemu.
Oto kilka typów:
Plaże Puerto Viejo
Najpiękniejsze plaże Kostaryki znajdziesz przy Karaibskim wybrzeżu, choć przyznam, że to niezbyt obiektywne, ponieważ nie widziałam ich wszystkich.
Pomiędzy Puerto Viejo i Manzanillo leżą liczne plaże, które najprościej jest odkryć na rowerze. Błękit wody, złoty piasek i pochylone palmy sprawiają, że widok jest naprawdę pocztówkowy. Playa Cocles, Playa Chiquita i Punta Uva przy wschodzie i zachodzie słońca to prawdziwy raj na ziemi.

Playa Puerto Vargas
Jeśli nurkowanie z rurką to Twoje hobby, musisz koniecznie odwiedzić Playa Puerto Vargas w Parku Narodowym Cahuita. Tu zobaczysz jeszcze zróżnicowaną rafę koralową.
W Cahuita znajdziesz liczne dziewicze plaże, przy których warto odpocząć po spacerze  w sąsiadującym, tropikalnym raju.
Playa Manuel Antonio
Ta piękna biała plaża lezy u wybrzeży Pacyfiku. Park Manuel Antonio to jeden z najbardziej popularnych parków Kostaryki, dlatego odwiedź ją wcześnie rano, kiedy nie ma jeszcze zbyt wielu turystów. Na plaży towarzyszyć Ci będą małpy, legwany, leniwce i szopy, tylko uważaj na swój prowiant, bo tutejsze „dzikusy” są bardzo odważne!
Playa la Mancha i  Playa Espadilla to plaże leżące poza parkiem, ale również warte uwagi.

Playa Corcovado
Na samym południu, na półwyspie Osa leży Park Corcovado, najbardziej nieodkryta część kostarykańskiej dżungli, gdzie możliwość spotkania z wieloma zwierzakami znacznie wzrasta.  W morzu, niestety nie popływasz, ale spacer po plaży zapamiętasz na długo. Dziewiczą plażę, przylegającą do nieskażonej jeszcze dżungli często odwiedzają zwierzęta. Przy odrobinie szczęścia spotkasz nawet tapira czy pumę a w czasie spaceru na pewno towarzyszyć Ci będą kolorowe papugi.

Playa Montezuma
Szukasz pełnej relaksu atmosfery, wybierz się na półwysep Nicoya. W okolicach Montezuma panuje prawdziwie backpakerska atmosfera, tu znajdziesz też wiele przytulnych barów.
Warto wybrać się na pieszą wędrówkę po opuszczonych plażach lub po prostu odpocząć na pięknej szerokiej, Playa Grande. Idealne miejsce na zakończenie Twojej podróży po Kostaryce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *