światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Ameryka Środkowa Kostaryka

Kiedy i dlaczego odwiedzić Kostarykę?

Kostaryka to malutki kraj w Ameryce Środkowej, leżący pomiędzy Oceanem Spokojnym a Morzem Karaibskim.
Kostarykanie są najszczęśliwszymi ludźmi na świecie. Po kilka razy dziennie życzą sobie „pura vida”, co oznacza dosłownie „czyste życie”. W Kostaryce pozdrowienia nie mają nic wspólnego, z tymi, których u nas używa się, na co dzień. Zamiast „cześć”, „dziękuję” czy „do widzenia”, w sklepach i na ulicach pewnie rozbrzmiewa ”pura vida”. To pozdrowienie odzwierciedlające radość, wdzięczność i szacunek dla wszystkiego, co żyje.
Kostaryka jest krajem dla poszukiwaczy przygód. Około jednej czwartej kraju pokrywa nietknięty las deszczowy, skrywający bujną roślinność i egzotyczne zwierzęta. Na dziewiczych plażach możemy aktywnie wypocząć. Miejsc do surfingu jest sporo a kiedy zmęczeni będziemy szukać ukojenia, możemy zanurzyć się w naturalnych, gorących źródłach, pochodzenia wulkanicznego. Kostaryka potrafi zaskoczyć. Tu nie ma czasu na nudę.
Kraj jest niewielki, jednak, by móc zobaczyć większą część tego tropikalnego raju, należy zaplanować podróż, na co najmniej 2-3 tygodnie.
Kostaryka jest niezwykle bezpieczna i przyjazna a jej mieszkańcy z dumą i uśmiechem pokażą Wam najpiękniejsze zakątki swego kraju.

Kostaryka to kraj idealny dla tych, którzy cenią sobie bezgraniczny kontakt z przyrodą. Natura jest tu zielona, zieleńsza i najzieleńsza, jaką do tej pory widziałam. Tutejsze lasy deszczowe, piękne plaże, tajemnicze wulkany, wodospady i dziewicze tereny bagienne sprawią, że poczujesz się jak w raju.
Zrównoważony rozwój turystyki nie jest tu trendem ostatnich czasów, trwa już od lat. Większość baz noclegowych jest ekologiczna.

Porady praktyczne:
Kiedy jechać?
Od stycznia do marca w Kostaryce trwa pora sucha. To najlepsza pora, by odwiedzić Kostarykę.
Od czerwca do listopada możliwość ulewnych deszczów. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że niektóre drogi mogą być nieprzejezdne.
Jak się poruszać?
Dla awanturników polecam wynajem samochodu 4×4, ale i osobowym dojedziesz do większości atrakcji.
Budżetowo: korzystaj z komunikacji autobusowej, która jest dobrze rozwinięta.
Gdzie spać?
W całym kraju nie brakuje hosteli i ekologicznych lodge. Poza okresami świątecznymi nie ma potrzeby uprzedniej rezerwacji.
Waluta
Choć walutą kraju jest kolon kostarykański, najlepiej wziąć ze sobą dolary amerykańskie. Ceny podawane są w dolarach i ta waluta jest prawie wszędzie akceptowana.

Na łamach czasopisma “Podróże” 02/luty 2018 ukazał się mój artykuł o Kostaryce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *