światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Ameryka Środkowa Kostaryka

Kiedy i dlaczego odwiedzić Kostarykę?

Kostaryka to malutki kraj w Ameryce Środkowej, leżący pomiędzy Oceanem Spokojnym a Morzem Karaibskim.
Kostarykanie są najszczęśliwszymi ludźmi na świecie. Po kilka razy dziennie życzą sobie „pura vida”, co oznacza dosłownie „czyste życie”. W Kostaryce pozdrowienia nie mają nic wspólnego, z tymi, których u nas używa się, na co dzień. Zamiast “cześć”, “dziękuję” czy “do widzenia”, w sklepach i na ulicach pewnie rozbrzmiewa ”pura vida”, pozdrowienie odzwierciedlające radość, wdzięczność i szacunek dla wszystkiego, co żyje.
Kostaryka jest krajem dla poszukiwaczy przygód. Około jednej czwartej kraju pokrywa nietknięty las deszczowy, skrywający bujną roślinność i egzotyczne zwierzęta. Na dziewiczych plażach możemy aktywnie wypocząć. Miejsc do surfingu jest sporo a kiedy zmęczeni będziemy szukać ukojenia, możemy zanurzyć się w naturalnych, gorących źródłach, pochodzenia wulkanicznego.
Kostaryka potrafi zaskoczyć. Tu nie ma czasu na nudę. I choć kraj jest niewielki, by móc zobaczyć wiekszą część tego tropikalnego raju, należy zaplanować podróż, na co najmniej 2-3 tygodnie. Kostaryka jest niezwykle bezpieczna i przyjazna a jej mieszkańcy z dumą i uśmiechem pokażą Wam najpiękniejsze zakątki swego kraju.

Kostaryka to kraj idealny dla tych, którzy cenią sobie bezgraniczny kontakt z przyrodą. Natura jest tu zielona, zieleńsza i najzieleńsza, jaką do tej pory widziałam a jego nieprzenikalne lasy deszczowe, piękne plaże, tajemnicze wulkany, wodospady i dziewicze tereny bagienne sprawią, że poczujesz się jak w raju.
Zrównoważony rozwój turystyki nie jest tu trendem ostatnich czasów, trwa już od lat. Większość baz noclegowych jest ekologiczna.

Porady praktyczne:
Kiedy jechać?
Od stycznia do marca w Kostaryce trwa pora sucha.
Od czerwca do listopada możliwość ulewnych deszczów.

Jak się poruszać?
Dla awanturników polecam wynajem samochodu 4×4
Budżetowo: korzystaj z komunikacji autobusowej, która jest dobrze rozwinięta.

Gdzie spać?
W całym kraju nie brakuje hosteli i ekologicznych lodge. Poza okresami świątecznymi nie ma potrzeby uprzedniej rezerwacji.

Waluta
Choć walutą kraju jest kolon kostarykański, najlepiej wziąć ze sobą dolary amerykańskie. Ceny podawane są w dolarach i ta waluta jest prawie wszędzie akceptowana.

Powyższy tekst ukazał siȩ na łamach czasopisma “Podróże” 02/luty 2018

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.