światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Alpy Francuskie Europa Francja

Jak spędzić jeden dzień w Annecy i okolicy?

Spędzając urlop we francuskich Alpach bardzo chciałam odwiedzić Annecy. Miasto, które określane jest „perłą francuskich Alp”.
Samo miasteczko jest malowniczo położone pomiędzy szczytami gór. Oprócz tego może poszczycić się urokliwym zabytkowym centrum, gdzie prym wiodą pastelowe domy, autentyczne kafejki i kanał wodny, wzdłuż którego rozciąga się promenada spacerowa.
Okolice miasta to atrakcyjne miejsca na wycieczki piesze, rowerowe i wodne.

Jezioro Annecy

Najpopularniejszą atrakcją jest jezioro, tak więc warto rozpocząć swój dzień od spaceru wzdłuż brzegu jeziora, by na własne oczy móc podziwiać piękno tego miejsca. My rozpoczęliśmy swój spacer od parkingu przy samym brzegu jeziora, dokładnie po przeciwnej stronie Starego Miasta.

Po drodze mijasz kilka miejsc zasługujących na uwagę: Pont des Amours (most zakochanych), na którym podobnie jak w Paryżu wiszą kłódki miłości oraz Jardins de L’Europe, które nie tylko atrakcyjne jest ze względu na panoramiczne widoki na jezioro, ale również piękne kilkusetletnie drzewa.
Jeśli masz więcej czasu, wybierz się na rejs po jeziorze.

Stare Miasto Annecy

Annecy słynie również z uroczej Starówki, gdzie na uwagę zasługują Palais de L’Isle (pałac na wyspie, pomiędzy dwoma kanałami) oraz pastelowe domy, brukowane ulice i kanał wodny, dzięki któremu miasto otrzymało przydomek „Wenecji Alp”.

Spacer po Starym Mieście wzdłuż kanału jest koniecznością!
Jest jednak jeden minus, już od samego rana nie brakuje tu tłumów turystów.
Do innych atrakcji miasta zalicza się Zamek Annecy i muzeum o historii Annecy, ulokowane w byłym więzieniu.

Przejedź z Annecy do przełęczy Forclaz

Chcesz spojrzeć na jezioro z góry, przejedź na punkt widokowy Col de la Forclaz. To około 30 minut jazdy od miasta.
Po drodze nie brakuje panoramicznych widoków na góry.
Osobom spragnionym przygód gorąco polecam zarezerwowanie sesji na paralotni nad jeziorem Annecy, by podziwiać widoki z góry, w jednym z najsłynniejszych miejsc paralotniarstwa na świecie.
Dla tych którzy wjeżdżają tu tylko dla krajobrazów, jest tu wiele punktów panoramicznych z cudownymi widokami na okolice.

Zamek van Menthon-Saint-Bernard

To dawny średniowieczny fort, który na przełomie lat zmienił się w bogatą rezydencję. To miejsce tysiącletniej historii, przekazywanej przez 23 pokolenia rodziny Menthon.
W trakcie wizyty możesz podziwiać stare meble, dawną kuchnię oraz bibliotekę, której zbiór książek sięga 12.000 sztuk. Warto również zwrócić uwagę na ściany zdobione pięknymi gobelinami i pruski mur.
To jeden z najbardziej niezwykłych budynków nad jeziorem Annecy. Niektórzy twierdzą nawet, że to właśnie ten zamek był inspiracją dla Walta Disneya, by stworzyć zamek Śpiącej Królewny.

Lac de Thuy

Na koniec wspomnę Wam jeszcze o mega fotogenicznym miejscu. Lac de Thuy to łatwo dostępne jezioro, położone niedaleko Annecy. Dojedziesz tam w ciągu 25 minut.
Ten sztuczny zbiornik wodny jest fajnym miejscem na piknik lub chwilę relaksu w przepięknych okolicznościach przyrody.

Jeśli znacie inne miejsca warte uwagi w tych okolicach, piszcie w komentarzach. Ja chętnie tam jeszcze wrócę.

4 KOMENTARZE

 1. Też mnie to miasteczko zauroczyło. Piękna architektura i położenie. Rejs także jest bardzo ciekawy, widać piękne domy i rezydencje leżące nad jeziorem. Natomiast nie mieliśmy w programie przełęczy, jeziorka i zamku, a szkoda, bo widoki faktycznie powalają. Bardzo ciekawy i piękny wpis, pozdrawiam.

  • Gabi,kiedyś nie byłam zwolenniczką Francji, ale ten kraj zaczyna mnie kręcić coraz bardziej.
   Dziękuję za wizytę.
   Pozdrawiam

 2. Nie byłam w pokazanych przez Ciebie okolicach, więc nie mogę polecić nowych miejsc, ale te przez Ciebie pokazane chętnie bym odwiedziła. Jest klimat, piękna przyroda, zamek, góry i szmaragdowe jezioro – wszystko to co lubię 🙂
  Pozdrawiam 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *