światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Azja Tajlandia

Jak spędzić czas na rajskiej wyspie Koh Mak?

Koh Mak to spokojna wyspa z niewielką liczbą turystów. Nie ma tu zbyt dużo do zrobienia i właśnie to jest urokiem wyspy. Przyjeżdżasz tu dla relaksującej atmosfery, plaż i ciszy. Czas płynie tu bardzo wolno.
Lokalna społeczność walczy o to, by wyspa nie padła ofiarą masowej turystyki i chce jak najdłużej zapewnić autentyczność tego miejsca. Brak tu dużych kurortów. Na wyspie nie ma ruchu z wyjątkiem kilku skuterów. Miejscowi zazwyczaj przemieszczają się elektrycznym wózkiem golfowym.
Wyspa jest mała (6 km na 3 km) i płaska. Łatwo zwiedzać ją na rowerze. Warto odkryć odległe plaże i ukryte miejsca.

Punkt widokowy

Zbyt wiele atrakcji na wyspie nie znajdziemy, ale jest kilka miejsc zasługujących na uwagę.
Najpiękniejszy punkt widokowy na wyspie to zdecydowanie ten, który rozciąga się z tarasu kafejki przy Islandia Resort Hotel.
Dawniej była tu Vista Café, ale niestety nie przetrwała czasów Covidu.

Plaże Koh Mak

Białe piaszczyste plaże, cudownie ochładzająca woda i leniwie kołyszące się palmy to główny powód, dla którego odwiedzasz wyspę. Plaże na Koh Mak są ładniejsze aniżeli te na sąsiedniej wyspie Koh Chang.
Najbardziej znana i najdłuższa plaża na wyspie to położona w południowo zachodniej części wyspy Ao Kao Beach, granicząca z wieloma kurortami.
Po zachodniej stronie wyspy znajdują się dwie plaże: Ao Pra to biała plaża z krystalicznie czystą wodą, otoczona gęstym rzędem palm i Ao Soun Yai Beach to wąska plaża z drobnym białym piaskiem, skąd łatwo dostaniesz się do rajskiej wysepki Koh Kham.

Koh Kham Island

Masz dość leżenia w hamaku czy na plaży? Wynajmij kajak i popłyń na rajską wysepkę Koh Kham. Najlepiej zrobić to z Ao Suan Yai Beach.
Wstęp na wyspę jest płatny (200 Bathów), w cenę wliczony jest zimny napój, do odebrania w kiosku przy plaży.
Atrakcją tego miejsca jest dziewicza, szeroka, biała plaża. Woda wydaje się tu jeszcze bardziej błękitna aniżeli na Koh Mak. Miejsce to jest naprawdę rajskie.
Spływ kajakiem trwa około 30 minut. Istnieje również możliwość wynajęcia taksówki wodnej.

Snorkeling w Ko Rang National Park

Przy plażach Koh Mak jest wiele miejsc, gdzie możesz nurkować z rurką. Ale jeśli naprawdę chcesz zobaczyć dużo tropikalnych ryb, zarezerwuj wycieczkę do Narodowego Parku Morskiego Ko Rang. Zwłaszcza malutka wysepka Ko Yak Lek skrywa w sobie piękne koralowce i bogate życie morskie.

Seavana Beach Resort Koh Mak

Jeśli szukasz noclegu na wyspie, zdecydowanie polecam Seavana Beach Resort Koh Mak. Nadmorski kurort należy do najbardziej luksusowych miejsc na wyspie. Zarezerwuj domek przy plaży.
Ten ośrodek ma wszystko, czego potrzeba na spędzenie idealnych wakacji. Basen z widokiem na morze, pyszną kuchnię, wypożyczalnię kajaków i paddleboard. Możliwość masażu czy wzięcia udziału w lekcji jogi.
To spokojny, kameralny kurort, wręcz idealne miejsce na relaks.

Koh Mak leży w Zatoce Tajskiej, przy granicy z Kambodżą. Wyspę warto odwiedzić wraz z sąsiadującymi z nią Koh Kood czy Koh Chang.

2 KOMENTARZE

  1. Zrelaksowałam się już samym oglądaniem zdjęć i czytaniem o atrakcjach 🙂 Miejsca wyglądają na bezludne, co jest ich dużym plusem.
    Serdecznie pozdrawiam 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *