światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Europa Irlandia Północna Wielka Brytania

Irlandia Północna- Śladem ekipy filmowej „Gry o tron”

Północno-Irlandzki malowniczy krajobraz, kilkakrotnie stanowił tło do planu filmowego popularnej serii „Gra o tron”. Zwiedzając ten kraj, nie sposób nie zatrzymać się w miejscach, gdzie w bajecznej scenerii, kręcone były sceny do przebojowego serialu. I choć na planie filmowym wszystko wyglądało inaczej to i bez filmowych atrybutów, miejsca te prezentują się zachwycająco.
Zatem, pójdźmy śladem ekipy filmowej.

1. Cushendun Caves
Cushendun Caves to miejsce, gdzie sfilmowano scenę z „cieniem dziecka”.
Z mrocznych jaskiń rozciągają się wspaniale widoki na irlandzkie wybrzeże.

2. Carnlough
Kamienne schody schodzące do wody to główny element scenerii do filmu, ale sam port Carnlough swym wyglądem przypomina średniowieczną osadę i jest cudownej urody.

3. Murlough Bay
Zatoka Murlough, z filmu znana, jako zatoka niewolników.
Tutejsze nadmorskie krajobrazy zaliczane są do najbardziej spektakularnych widoków na północne klifowe wybrzeże Irlandii. Przy ładnej pogodzie na horyzoncie widać sylwetkę Szkocji.

4. The Dark Hedges
Szeroka aleja, otoczona powykrzywianymi wielowiekowymi bukami, znana jest fanom serii, jako King’s Road. To miejsce wywarło na mnie chyba największe wrażenie. Spacer wśród mrocznych drzew, pozwoli Ci poczuć się jak w bajce Andersena.

5. Ballintoy Harbour
Port Iron Island to w rzeczywistości spokojny malutki port-Ballintoy, który nadal używany jest przez miejscowych rybaków.

6. Most linowy Carrick-a-Rede
Ten niezmiernie malowniczy odcinek irlandzkiego wybrzeża musisz zobaczyć, niezależnie od tego czy jesteś fanem serii czy nie. To jedno z najbardziej fotografowanych miejsc Irlandii Północnej.
Most linowy Carrick- a –Rede był kilkukrotnie tłem do filmów, między innymi w „Grze o tron”.

7. Mussenden Temple
Świątynia Mussenden zbudowana w XVIII wieku, położona na wysokim klifie, z pięknym widokiem na morze, funkcjonowała w serii Game of Trones, jako Dragonstone. To właśnie tutaj na 11 km plaży Downhill, nagrywano sceny do serialu.

8. Inch Abbey
Średniowieczne ruiny Inch Abbey, w serialu przekształcone były w The Twins.

Obecnie organizowane są specjalne wycieczki szlakiem planu filmowego „Gry o tron”, ale najlepiej samemu wynająć samochód i odwiedzić te miejsca. Oprócz filmowej scenerii jest tu dużo więcej uroczych miejsc do odkrycia a różnorodność pięknych krajobrazów zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wybrednego turysty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *