Europa,  Holandia

Holandia-Wiosenny ogród Keukenhof

Wiosna to moja ulubiona pora roku. To okres, kiedy natura budzi się do życia a na samą myśl, że zima już zdecydowanie odeszła a lato jeszcze przed nami, czuję przypływ energii, zachęcający do wędrówek na świeżym powietrzu.

Kilka dni temu wybrałam się do Keukenhof, najpiękniejszego parku wiosennego na świecie.
Siedem milionów cebulek kwiatowych, tworzy tu prawdziwe morze kwiatów, które odwiedzają turyści z całego świata. No, ale jak może być inaczej, kiedy to oprócz wiatraków, właśnie tulipan jest symbolem Holandii.
Wiosna w Keukenhof przychodzi wraz z kalendarzową wiosną, kiedy duże części parku zmieniają się w kolorowe dywany kwiatowe. Zaczynając od krokusów, następnie żonkili, hiacyntów, zanim pojawi się eksplozja kolorów, długo oczekiwanych tulipanów, których znajdziesz tu aż kilkaset odmian.

Park Keukenhof to najpopularniejsza atrakcja Holandii wiosną.
Zazwyczaj od pierwszego dnia wiosny przez dwa kolejne miesiące, park Keukenhof otwarty jest dla turystów. Dokładną datę otwarcia należy sprawdzić przed wyjazdem.

Oprócz kolorowych dywanów kwiatowych, park oferuje przeróżne wystawy kwiatowe, prezentuje inspirujące ogrody, wyjątkowe dzieła sztuki, tradycyjny folklor i wiele różnych wydarzeń kulturowych, które organizowane są przez cały sezon.

Jeśli już zdecydujesz się na wyjazd, zdecydowanie unikaj weekendów, jest tłoczno!
Najlepiej odwiedzić park z rana, kiedy autokary z turystami nie dotarły jeszcze na miejsce.

Każdego roku zupełnie inne źródło jest inspiracją do tematu przewodniego.
W 2019 roku park obchodził swoje 70-lecie a tematem przewodnim było „Flower Power”.
Ja spędziłam tu piękny i kolorowy dzień, pełen wyjątkowych i niezapomnianych wrażenia.

Jeśli zachęciłam Cię do wyjazdu, wejdź na oficjalną stronę parku, gdzie dowiesz się dokładne godziny otwarcia, ceny biletów czy przygotowany program na dany sezon:
https://keukenhof.nl/

Czy wiesz, że istnieje możliwość skorzystania z rejsu łódką elektrycznie napędzaną, która płynie przez pobliskie pola cebulek kwiatowych? Rejs trwa 45 minut, bilety do nabycia w wiatraku, na terenie parku Keukenhof.

 

2 komentarze

 • Anonim

  Arleta, cudowne miejsce. Kolory i mnogość kwiatów zachwycają. Kiedyś i ja tam dotre, zresztą muszę w końcu zobaczyć Holandię. Spacer miałaś piękny, czyli jak już trzeba sie wstrzelic w ten krótki okres, rano i nie na weekend.
  pozdrawiam

 • admin

  To miejsce zawsze wydawało mi się zbyt turystyczne, broniłam się przed nim latami.
  Teraz śmiem twierdzić, że warto było! Polecam z całego serca.
  Pozdrawiam i dziękuje za wizytę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.