światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Ameryka Północna Hawaje USA

Hawaje, którą wyspę wybrać?

Słoneczne wyspy Hawajskie to świetne miejsce na spędzenie wakacji. Temperatury są tutaj przyjemne przez cały rok a piękne białe plaże zachęcają do leniuchowania. Zielone doliny, wulkaniczne krajobrazy i wody, pełne morskiego życia, świetnie nadają się do aktywnego wypoczynku.
Archipelag składa się z wielu małych i sześciu wysp głównych: Big Island, Oahu, Kauai, Maui, Molokai i Lanai. Każda z nich ma swój urok, historię i niepowtarzalną atmosferę. Przemieszczanie się z wyspy na wyspę jest najlepszym sposobem, by przekonać się o różnorodności, jaką mają do zaoferowania Hawajskie wyspy.
Chcesz zaplanować wakacje w tej tropikalnej części USA a nie wiesz, którą wyspę wybrać, przeczytaj poniższy artykuł.

Oahu-Tętniaca życiem wyspa
Poszukując informacji przed podróżą, niemal w każdym przewodniku czytałam, że jest to najczęściej odwiedzana wyspa Hawajska. Oahu jest główną wyspą archipelagu. Tu znajdziesz nie tylko stolicę i największe miasto Hawajów-Honolulu, historyczne miejsce Pearl Harbour czy światowej sławy plażę Waikiki, na wyspie znajduje się również kilka mniejszych wygasłych wulkanów, rezerwaty przyrody i rafa koralowa. Krótko mówiąc, Oahu jest na pewno świetnym miejscem na wakacje. Jednak my, w poszukiwaniu bardziej bezludnych miejsc, wybraliśmy się na zwiedzanie innych wysp.

Kauai-Raj dla miłośników przyrody
Przytłaczająca przyroda i różnorodny krajobraz wyspy Kauai oferują dobre rozwiązanie dla wszystkich, chcących uciec przed zatłoczoną wyspą Oahu. Spektakularne klify wybrzeża Na Pali, imponujący Kanion Waimea, nieskażona, niesamowicie zielona dżungla i nieprawdopodobne bogactwo roślin, przyczyniły się do tego, że wyspa Kauai otrzymała przydomek „Garden Island”. To wspaniałe miejsce dla wszystkich poszukujących przygód i ciszy. To wyspa, która zdecydowanie najbardziej mnie urzekła.
Jeśli chcesz, w krótkim czasie zobaczyć jak najwięcej, niezbędny jest samochód!

The Big Island-Wyspa ognia
To największa wyspa na Hawajach, aby uniknąć nieporozumień, nazywana jest zwykle „The Big Island”. Wielka Wyspa to przede wszystkim Park Narodowy Wulkanów. Aktywny wulkan Kilauea tzw. wulkan tarczowy jest atrakcją, której nie można przegapić będąc na wyspie. Tu znajdziesz też wiele czarnych plaż, gdzie przy odrobinie szczęścia masz szansę zobaczyć duże żółwie morskie. Niezależnie od tego, czy lubisz piesze wędrówki czy jesteś miłośnikiem nurkowania, Big Island oferuje wiele niezapomnianych przygód.
Po wyspie można poruszać się autobusem, jednak nie zatrzymuje się on wszędzie. Dlatego radzę wynająć samochód, co pozwala w krótkim czasie, zobaczyć znaczną część wyspy.

Maui-Księżycowe krajobrazy i najpiękniejsze plaże
Wyspa z piękną przyrodą, skalistym wybrzeżem i piaszczystymi plażami. Koniecznym punktem zwiedzania wyspy jest zdecydowanie wulkan Haleakala w parku narodowym o tej samej nazwie. Warto również przejechać drogą wzdłuż wybrzeża, poszukać licznie znajdujących się wodospadów czy zwiedzić świat podwodny. Maui, ze wszystkich wysp, najbardziej przemawia do młodych ludzi i oferuje wiele atrakcji i interesujących miejsc.
Na Maui wynajęliśmy samochód, ponieważ daje on wolną rękę do zwiedzania i jest tańszy aniżeli wykupienie wycieczek na miejscu.

Lanai i Molokai-Autentycznie i bez turystów
Lanai, pomimo, że jest najmniejszą zamieszkałą wyspą na Hawajach ma wiele do zaoferowania. Dzika i skalista wyspa ma tylko kilka dróg utwardzonych, dlatego najlepiej zwiedzać ją jeepem. Wciąż panuje tu sielska atmosfera, na ulicach nie widać świateł. To wyspa dla poszukujących spokoju w połączeniu z przygodą i luksusem.
Podobnie jak wyspa Lanai, Molokai jest znacznie mniej odwiedzana przez turystów i często nazywana „zapomnianą wyspą”. Mieszkańcy to pasjonaci oryginalnego hawajskiego stylu życia, którzy nie są zainteresowani luksusowymi hotelami czy sklepami. Na wyspie jest kilka atrakcyjnych miejsc jak klify, wodospady czy pięciokilometrowa, piaszczysta plaża, która jest jedną z najdłuższych na Hawajach.

Jeśli już przylecisz na Hawaje, możesz oczywiście zatrzymać się w jednym miejscu, ale zdecydowanie polecam odwiedzić kilka wysp, każda z nich jest inna, każda wyjątkowa!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *