światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Azja Wietnam

Poczuj się jak miejscowy w Hanoi

Włącz się do ruchu
Pierwsze spotkanie z Hanoi, przeraża człowieka. Ruch uliczny w stolicy Wietnamu to prawdziwy chaos. Setki motorowerów, samochodów i riksze przesuwają się głośno, nie zważając na pieszego. Nie istnieją tu żadne prawa czy zasady, totalny chaos.
Stoimy 30 minut na krawędzi chodnika, przyglądając się miejscowym. Zbieramy odwagę i ruszamy. W dość szybkim tempie uczymy się kunsztu: po prostu idź przed siebie, kierowcy sami będą Cię omijać.

Zjedz na ulicy
Hanoi to eldorado ulicznego jedzenia. W centrum miasta, na każdym rogu ulicy można spotkać kramy z jedzeniem. Wystarczy kilka małych plastikowych krzesełek, stoliczków i biznes już się kręci. Najbardziej znanym miejscem jest Bia Hoi Corner. Można tu spróbować wietnamskich przysmaków za grosze. Dania są tu proste, aromatyczne i pyszne.
Przy wyborze ulicznej garnkokuchni należy zwracać uwagę na ilość miejscowych, im więcej ludzi, tym jedzenie świeższe.

Spróbuj wietnamskiej kawy
Moją ulubioną kawiarnią jest Guang, przy 39 Nguyen Huu Huan. Tutaj możesz zamówić kawę z jajkiem. Brzmi dziwnie, ale taka kawa jest naprawdę pyszna. Do ubitego na puszystą pianę, żółtka z cukrem, dodajemy mleko skondensowane i mocne espresso. To kawa przygotowana według dawnej receptury, tradycyjna kawa wietnamska.

Ćwicz Tai Chi
Zobaczyć czy dołączyć? Tak czy owak, musisz wstać wcześnie rano, bo wielu mieszkańców zaczyna swój dzień od zajęć Tai Chi. Każdego ranka nad brzegiem jeziora Hoan Kiem możesz zaobserwować czynny trening Hanojczyków. Wszystko odbywa się o świcie, kiedy miasto dopiero budzi się ze snu. Poranny ruch zapewnia im energię na resztę dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.