światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Ameryka Północna USA

Najbardziej fotogeniczne miejsca zachodniej części USA

Fotogenicznych miejsc w USA nie brakuje! Każde z 5 miejsc opisanych w poprzednim artykule, można dopisać do tej listy. Dziś wspomnę o miejscach mniej znanych i częściej omijanych przez turytsów.
Kanion Antylopy, Arizona
To jeden z najbardziej imponujących kanionów jakie widziałam. Kanion Antylopy leży w pobliżu miasteczka Page i jest marzeniem każdego fotografa.
Kanion składa się z dwóch części: Upper Antelope Canyon i Lower Antelope Canyon. Bardziej znanym i częściej odwiedzanym jest Upper, znajdujący się na powierzchni ziemi.
Możliwość zwiedzania tylko z przewodnikiem, wycieczki wyjeżdżaja z Page. Bilet należy zarezerwować z dużym wyprzedzeniem. Najlepiej na godziny południowe, kiedy słońce prostopadle świeci na dno wąwozu i tworzy charakterystyczne słupy świetlne.


 Dla fotografów są specjalne wyjazdy, nieco droższe od standardowej ceny. Podczas takiej wycieczki masz więcej czasu na robienie zdjęć.
Horsehoe Bend, Arizona
Niedaleko kanionu Antylopy leży wąwóz w kształcie podkowy, który jest kolejnym miejscem zasługującym na uwagę. Przy głównej drodze znajdziesz tabliczkę informującą, która dokładnie wskazuje to miejsce.
Szlak jest krótki i łatwy, ale prowadzi przez pustynne tereny, co może stanowić utrudnienie, podczas wysokich temperatur.
Miejsce jest imponujące! Tu rzeka Kolorado, płynąc przez malowniczy Glen Kanion, zawija się, tworząc kształt podkowy. Wokół wznoszą się skaliste ściany, mające ponad 300 metrów. Z ich szczytu rozciąga się wspaniały widok na rzekę i okolicę.


Na trasie nie ma możliwości skrycia się przed słońcem, zupełny brak cienia, a droga powrotna prowadzi ciut pod górę, co wymaga wysiłku. Nakrycie głowy i zapasy wody są niezbędne!
♦ Pomiędzy 12.00 a 14.00, podkowę oświetla słońce. Podczas robienia zdjęć nie ma cienia w kanionie.
Capitol Reef, Utah
Nazwa parku pochodzi od 160 kilometrowej krzywej w skorupie ziemskiej.
Przy centrum turystycznym rozpoczyna się utwardzona droga panoramiczna o długości 13 km, która prowadzi do punktów widokowych i punktów rozpoczynających szlaki. Oprócz malowniczej drogi można tu podziwiać malowidła naskalne, stare drzewa i pozostałości po wiekowych budynkach. Park jest niezmiernie fotogeniczny. Znajdziesz tu wieże, kopuły i wysokie klify w różnych kolorach.


 Droga widokowa jest jednokierunkowa, więc trzeba wracać tę samą trasą.
 Miejsca przyciągające turystów to sady owocowe i odrestaurowane zabytkowe budynki w dawnej osadzie Fruita.
Arches, Utah
Krajobraz parku Arches dominują czerwone skały o kapryśnych kształtach i ogromne łuki skalne. Nigdzie na świecie nie znajdziesz aż tylu naturalnych łuków, tak blisko siebie. Najczęściej odwiedzanym miejscem parku jest: Delicate Arch, Balanced Rock i Landscape Arch.
Delicate Arch jest nie tylko symbolem parku, zdobi również tabliczki rejestracyjne stanu Utah.

Mono Lake, Kalifornia
W pobliżu wschodniego wejścia do Parku Narodowego Yosemite, pomiędzy górskimi szczytami Sierra Nevada, leży Mono Lake. To duże słone jezioro, usiane wapiennymi wieżyczkami tworzy iście bajkową scenerię.


 Przełęcz Tioga pomiędzy Yosemite Park i Mono Lake może być zamknięta z powodu opadów śniegu!
Highway 1, Kalifornia
Highway One to jedna z najpiękniejszych dróg panoramicznych na świecie. Zapierająca dech w piersiach droga, znana jest również pod nazwą Pacific Coast Highway i jest jedną z najpopularniejszych tras USA.


♦ Zaplanuj co najmniej dwa dni na przejechanie całkowitego odcinka San Franciso –Los Angeles (198 km)
Plusem startu z San Francisco jest to, że punkty widokowe znajdują się po Twojej stronie, łatwiej zaparkujesz też auto. Minusem jest to, że jedziesz pod słońce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *