Ameryka Południowa,  Ekwador

El Cajas, najpiękniejsze miejsce Ekwadoru

Około 40 km od dużego miasta Cuenca leży park El Cajas.
Park narodowy, położony na wysokości 3500-4200 m n.p.m. jest przystanią kondorów południowoamerykańskich.
Setki połyskujących jezior kryją się wysoko w Andach między zielonymi dolinami i mrocznymi lasami. Na grząskim pagórkowatym terenie można spotkać wysokie rośliny z rodziny agawy oraz charakterystyczną dla tej strefy, niską wegetację.
Park najlepiej odkryć na piechotę. Dobrym miejscem na rozpoczęcie wędrówek po parku jest centrum informacyjne w Lagunie Toreadora na północy parku, gdzie rozpoczyna się jeden z najpiękniejszych szlaków. Na przejście najbardziej popularnej trasy trzeba liczyć około 4 do 6 godzin.
Trasa przebiega wzdłuż trzech lagun parku. Panująca tu cisza i spokój oraz nieziemskie widoki na otaczające nas góry i jeziora, czynią to miejsce najpiękniejszym w Ekwadorze.
Park jest tak duży, że można tu spędzić nawet kilka dni, nie nudząc się zupełnie. Nocleg można spędzić w namiocie u wybrzeży jednego z jezior. Na kilkudniowy pobyt, należy się dobrze przygotować. Występująca gęsta mgła, może czasem utrudnić poruszanie się po parku. Zorganizowana wycieczka z przewodnikiem może być dobrą opcją.
Odwiedzenie parku podczas podróży po Ekwadorze jest obowiązkowym punktem dla miłośników przyrody. To tu Matka Natura zachwyca swym pięknem!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.