światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Ameryka Południowa Ekwador

El Cajas, najpiękniejsze miejsce Ekwadoru!

Dla osób kochających przyrodę i miłośników wędrówek zdecydowanie polecam rezerwat przyrody El Cajas, oddalony około godziny jazdy od Cuenca. Park znajduje się przy głównej drodze z Cuenca do Guayaquil i łatwo jest do niego dojechać autobusem.
El Cajas położony jest na dużej wysokości i jest przystanią kondorów południowoamerykańskich.
Park słynie z pięknych widoków na niezwykle surowy krajobraz. Wysoko w Andach, pomiędzy zielonymi dolinami i mrocznymi lasami, kryją się setki połyskujących jezior. Wysokie grzbiety górskie, mchy, porosty, ponad 200 jezior polodowcowych i niemalże bajkowe lasy tworzą piękne widoki. Ten park jest bardziej wyjątkowy aniżeli się wydaje.
Na pierwszy rzut oka krajobraz wydaje się dość nudny, wszędzie tylko trawa. Jednak przy bliższym przyjrzeniu się, można zauważyć urozmaiconą roślinność, która jest charakterystyczna dla tych wysokości.

Park najlepiej odkryć na piechotę. Przed wejściem do parku należy się zarejestrować w biurze przy bramie parku w okolicach laguny Toreadora. Wymagany jest paszport lub kopia dokumentu.
Stąd rozpoczyna się jeden z najpiękniejszych szlaków. Na przejście najbardziej popularnej trasy trzeba liczyć około 4 do 6 godzin. Trasa przebiega wzdłuż trzech lagun parku. Panująca tu cisza i spokój oraz nieziemskie widoki na otaczające nas góry i jeziora, czynią to miejsce najpiękniejszym w Ekwadorze.
W parku jest jeszcze kilka innych szlaków, których czas przejścia trwa od 2 do 8 godzin.
Odwiedzając Park Narodowy El Cajas, przygotuj się solidnie do wędrówki. Park leży na wysokości pomiędzy 3000 i prawie 4500 metrów. Klimat jest wilgotny, dość zmienny a gęsta mgła jest tu częstym zjawiskiem.

Park jest tak duży, że można tu spędzić nawet kilka dni, nie nudząc się zupełnie. Nocleg można spędzić w namiocie u wybrzeży jednego z jezior. Zorganizowana wycieczka z przewodnikiem może być dobrą opcją.
Odwiedzenie parku podczas podróży po Ekwadorze jest obowiązkowym punktem dla miłośników przyrody. To tu Matka Natura zachwyca swym pięknem!

 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *