światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Ameryka Południowa Ekwador

Ekwador praktycznie

Kiedy jechać?
Do Ekwadoru możesz jechać przez cały rok. Jednak najlepszym okresem jest okres naszego lata, czerwiec-wrzesień. W tym okresie zwykle sucho jest na wyżynach i niezbyt gorąco na wybrzeżu. Obszar Amazonii ma ciepły klimat przez cały rok a najmniej opadów jest od października do grudnia.

Czym płacić?
Prawnym środkiem płatności jest dolar USA. W większych miastach znajdziesz bankomaty Pamiętaj o zabraniu ze sobą wystarczająco dużo gotówki, kiedy będziesz wybierać się w bardziej odlegle zakątki kraju.

Jak podróżować?
Nie zaleca się wynajmu samochodu, ze względu na złe oznakowanie i nawierzchnię drogi (dane z 2007). Obecnie wynajem samochodu to najlepsza opcja, by poruszać się po Ekwadorze.
Chcąc bardziej zaoszczędzić można skorzystać z autobusu, który jest tanim środkiem transportu. Międzykontynentalnie można też poruszać się samolotem, loty krajowe nie są drogie. W dużych miastach warto skorzystać z taksówki, jest tanio.

Gdzie spać?
Baza noclegowa jest dobrze rozwinięta. Nie ma konieczności rezerwowania z dużym wyprzedzeniem.

3 KOMENTARZE

  1. A my mielismy plany wynając samochód. Znajomy nam mówił, ze nie ma problemu w poruszaniu sie .A TY piszesz , ze niekoniecznie. Wiem , ze tanio mozna sie przemieszczać po Ekwadorze autobusami, ale to jakby nie to samo. Powiedz, czy Wy mówicie po hiszpańsku, bo my tylko pare słów. Czy jest to duże utrudnienie. My jak bylismy w innych miejscach Ameryki Południowej , to porozumiewanie w języku angielskim nie bardzo im wychodziło. Będe wdzieczna za Twoje sugestie. Pozdro Urszula

  2. Ten artykuł pisany był na bazie doświadczeń z 2007 roku. W zeszłym roku byliśmy również w Ekwadorze i obecnie wynajem samochodu nie jest żadnym problemem. Główne drogi są dobrze przejezdne. Dużo zmieniło się w Ekwadorze przez tyle lat, zdecydowanie na lepsze.
    Jeśli chodzi o język hiszpańki to ja kiedyś wzięłam kilka lekcji, ale używam ten język tylko i wyłącznie w podróży, więc jestem pewnie na podobnym poziomie co i Wy. Język angielski jest tam bardzo mało spotykany, ale googletranslate czyni cuda. Na Galapagos raczej nie ma problemu z językiem angielskim, tam ludność bardziej nastawiona jest na turystów.
    Wiem, że na pewno dacie radę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *