światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Ameryka Południowa Brazylia

Co trzeba wiedzieć przed podróżą do parku Lencóis Maranhenses?

Dla wielu z nas Brazylia to kraj karnawału i najsłynniejszych plaż na świecie.
Jeśli interesują Cię plaże, słońce i woda, koniecznie zaplanuj wizytę na północy Brazylii, w Parku Narodowym Lencóis Maranhenses.
Dlaczego warto odwiedzić park?
Ten spektakularny obszar wydmowy rozciąga się na 40 km w głąb lądu. To jedyna pustynia w Brazylii. Jednak nie to czyni ten park wyjątkowym. W porze deszczowej, która trwa tutaj od stycznia do maja, pomiędzy wydmami powstają imponujące laguny. Ich błękitno-szmaragdowy kolor zapewnia wyjątkowy widok, nieporównywalny z żadnym innym obszarem wydmowym na świecie.
Jak dotrzeć do parku?
Najlepiej jest najpierw dotrzeć do Sao Louis (na północy Brazylii), do którego możesz dolecieć z kilku miejsc Brazylii np. z Sao Paulo. Z Sao Louis masz dwie możliwości: wykupujesz jeden z gotowych pakietów do Lencóis Maranhenses lub lokalnym autobusem dojeżdżasz do Barreirinhas. Dojazd trwa około 4-5 h. Barreirinhas to osada, która jest bramą do parku. Tutaj masz wiele możliwości noclegowych i wycieczkowych.
Kiedy odwiedzić park?
Najlepszą porą na odwiedziny w parku jest okres maj-wrzesień, koniec pory deszczowej do początku pory suchej, która zaczyna się na przełomie wrzesień/październik. Wtedy laguny są jeszcze pełne wody i możesz podziwiać imponujące jeziorka z krystalicznie czystą wodą.Co koniecznie zobaczyć w parku?
Jedną z największych lagun jest Lagoa Bonita, znana z tego, że przez cały rok wypełniona jest wodą. Piękne białe wydmy cudownie kontrastują z błękitem wody.
Poziom wody pozostałych lagun zależy od opadów.
Spróbuj zarezerwować wycieczkę popołudniem, wtedy masz możliwość zobaczenia parku przy zachodzie słońca.
Warto również wybrać się na wycieczkę do rezerwatu Caburé, położonym pomiędzy Barreirinhas i Atins. Po drodze zobaczysz kolonie małp a przy odrobinie szczęścia zobaczysz grupy ibisów szkarłatnych.
Jeśli masz do dyspozycji więcej dni, zaplanuj pobyt w Atins. To mniej odwiedzana część parku, ale nie mniej piękna.
Jak zwiedzać park?
Różnorodność wycieczek jest ogromna. Od kilkugodzinnych wypadów do kilkudniowych pakietów. Możesz wybrać wycieczkę pieszą, jeepem lub buggy przez wydmy, kitesurfing, sandboarding a nawet możliwy jest widokowy lot helikopterem.
Jeśli chcesz dostać się z Barreirinhas do Caburé lub Atins musisz skorzystać z łódki.
Za każdym razem będąc w parku możesz cieszyć się kąpielą w orzeźwiającej wodzie lagun z krystalicznie czystą wodą.Park Narodowy Lencóis Maranhenses uważany jest za jedno z najpiękniejszych miejsc wzdłuż brazylijskiego wybrzeża. Ze względu na odludne położenie w porównaniu z innymi interesującymi miejscami w Brazylii, obszar ten jest pomijany przez wielu podróżnych, co skutkuje tylko niewielką turystyką.

Przekonałam was do wizyty w tym miejscu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *