światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Ameryka Południowa Chile

Chile-Dlaczego warto odwiedzić Pucón?

Planujesz podróż do Chile? Wpisz na swą listę Pucón. To jedno z piękniejszych miejsc w tym kraju. Samo miasteczko może wydawać się nudne, ale jego położenie u stóp wulkanu Villarica, pośród rozległych lasów i nad brzegiem jeziora, oferuje wystarczająco dużo atrakcji dla każdego.
W mieście pomimo tego, że spotkasz sporo turystów, panuje przytulna atmosfera. Znajdziesz też mnóstwo barów i kafejek. Miejsc do zakwaterowania jest również wiele, ale jeśli planujesz podróż w lutym, wakacyjnym miesiącu Chilijczyków, lepiej dokonać ówczesnej rezerwacji.

W zasadzie wielu turystów przyjeżdża do miasta tylko w jednym celu, by wspiąć się na spektakularny wulkan Villarica. Jest to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów w Chile. Szczególną atrakcją wspinaczki jest rozpościerający się widok z krawędzi krateru, na rozżarzone czerwone jezioro lawy, znajdujące się w samym sercu aktywnego wulkanu. Ponadto wulkan słynie z jaskiń wulkanicznych. Niemal wszędzie w mieście oferowane są tego typu wycieczki a chętnych nie brakuje. Turyści przyjeżdżają tu przez cały rok. Zimą można jeździć na nartach lub snowboardzie a latem wybrać się na pieszą wędrówkę.
Okolice miasta są idealne dla poszukiwaczy przygód. Oprócz wulkanu Villarica (2847 m), w pobliżu są dwa inne wulkany: Lanin (3747 m) i Qutrupillan (2360m).

Dzięki aktywności wulkanicznej, w tutejszej okolicy nie brakuje gorących źródeł. Polecam Termas Los Pozones znajdujące się w naturalnym otoczeniu. Kilka kamiennych basenów pozwala skorzystać z gorących kąpieli nawet przy gwieździstym niebie. Termy otwarte są do późnych godzin wieczornych.
Równie piękne są tutejsze parki narodowe: Villarica i Huerquehue, do których można wybrać się na jednodniowe wędrówki. Tutejsza natura budzi respekt.
W Parku Narodowym Huerquehue dominują kolory: zielony, biały i niebieski. Majestatyczne, ponad tysiącletnie araukarie chilijskie, z potężnym wulkanem Villarrica w tle, nadają krajobrazowi magiczny, niemalże bajkowy wygląd. Park oddalony jest około 35 km od miasta, z czego ostatnie 14 km to droga szutrowa, dobrze przejezdna normalnym samochodem osobowym.
Villarica N.P., znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie miasta i oferuje wiele możliwości do uprawiania sportów takich jak wędrówki górskie, kolarstwo górskie, wspinaczka czy rafting.

Warte odwiedzin są również wodospady Los Ojos del Caburgua, gdzie krystalicznie czysta woda z jeziora, wpływa do rzeki dwudziestometrowym wodospadem. W pobliżu nie brakuje gęstej tropikalnej wegetacji, co czyni to miejsce jeszcze bardziej spektakularnym.

Pucón jest bez wątpienia najpopularniejszym miastem w krainie chilijskich jezior. Miasto postrzegane jest, jako mekka aktywnego wypoczynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *