światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Afryka Botswana

Botswana praktycznie

Podróż po Botswanie można odbyć zarówno indywidualnie jak i w grupach.
Zaleca się wynajem 4WD. Przy wynajmie normalnego samochodu nie ma możliwości odwiedzenia większości parków przyrody. Większa część dróg to drogi piaszczyste, regularnie przejeżdża się przez głęboki piasek.

Jak się poruszać?
Najlepszym sposobem na poznanie Botswany jest wynajem samochodu.  Wynajem samochodu może oczywiście odbywać się w Gaborone, ale także w Maun. Jednak większość odwiedzających Botswanę wypożycza samochód w RPA, a następnie jedzie do Botswany. Przejścia graniczne między obydwoma krajami są dobrze zorganizowane i działają sprawnie.
Na pewno w porównaniu do większości innych krajów afrykańskich, sieć drogowa Botswany jest w dobrym stanie. Dotyczy to jednak tylko dróg głównych.

Kiedy jechać?
Botswana i Okavango można zwiedzać przez cały rok. Od czerwca do sierpnia woda w Okavango ma wysoki poziom, więc jest to najlepszy czas na łódki i kajaki. Ponadto, w tym okresie można spotkać wiele zwierząt. Jest też mniej komarów. Wrzesień i październik to gorące miesiące, a zwierzęta szukając większej ilości wody, gromadzą się na brzegach rzeki. Od listopada do kwietnia to najlepszy czas na spotkanie z ptakami.

Gdzie spać?
Ilość przybywających tu turystów jest ograniczona a ceny za nieliczne znajdujące się na tym terenie lodge, są bardzo wygórowane.
Forma „ligth” to możliwość noclegu w namiocie, w miejscach niewyznaczonych, tylko pod okiem przewodnika.

Dokumenty?
Do Botswany nie potrzebujemy wiz. Dokumentem, którym należy się okazać jest paszport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *