światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Afryka Botswana

Jak zwiedzać Chobe Park?

Park Narodowy Chobe leży na północy Botswany, w pobliżu miasta Kasane. To najpopularniejszy park dzikich zwierząt w Botswanie. Szczególnie znany ze swej ogromnej populacji słoni. Szacuje się, że ich liczba może dochodzić nawet do 100.000.
Natura parku jest bardzo zróżnicowana. Na północy rezerwatu przyrody znajdują się lasy tekowe, które zmieniają się w zielone łąki i bagienne tereny. Na południu znajdziemy wyschnięty krajobraz sawanny.
Najlepszym miejscem do obserwacji zwierząt jest rzeka Chobe. W porze suchej od maja do października, to właśnie wzdłuż rzeki możemy spotkać najwięcej zwierząt, które próbują ugasić pragnienie. Do rzeki można dotrzeć tylko samochodem 4x 4, który swobodnie porusza się po drogach usypanych z piasku. Tu nie ma dróg asfaltowych, jest mało turystów.


Podróżujesz normalnym autem, wykup poranne safari z przewodnikiem.
Safari wokół rzeki gwarantuje zobaczenie słoni, ale również zebr, żyraf i wielu gatunków antylop.


Popołudniem zdecydowanie musisz skorzystać z rejsu łodzią lub statkiem. Rejsy są relaksujące, odpowiednie dla dzieci i dorosłych. Polecam skorzystanie z małych łodzi, którymi bardziej zbliżysz się do zwierząt. To najlepszy sposób na obserwację nie tylko słoni. Oprócz słoni zobaczysz hipopotamy i krokodyle, czasem stado bawołów, które podchodzą do wodopoju a nawet czyhających drapieżników.
Jeśli chcesz zobaczyć ptaki, najlepszy czas na podróż to grudzień- marzec. Choć rybołowa czy jaskrawą żołnę udało nam się zobaczyć w sierpniu.


Wizyta w Parku Chobe gwarantuje majestatyczne widoki na ogromne stado słoni, zamieszkujące te tereny jak i wiele innych gatunków zwierząt.
Chobe to dziewicza natura, to safari w swej autentycznej formie!  Botswana to wyjątkowy kraj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *