Australia,  Oceania

Australia- Wyspa Kangura

Nieco na południe od Adelajdy leży miejsce pełne dzikiej i nietkniętej przyrody. Około godzinę podróży promem z Cape Jarvis lub krótki przelot samolotem z Adelajdy, pozwoli Ci znaleźć się w zupełnie innym świecie.
Dla wielu, Wyspa Kangura nie jest zbyt oczywistym kierunkiem podróży. Szkoda!


Na wyspie mieszka niewiele osób, panuje sielski klimat. To idealne miejsce na odpoczynek podczas podróży po południowej Australii i zdecydowany raj dla miłośników przyrody i spacerów. Spotkasz tu unikatową florę i faunę w swym naturalnym środowisku. Na pewno warto tu wpaść na kilka dni.
Pobyt można zorganizować sobie samemu lub wykupić, gotową kilkudniową wycieczkę w jednym z biur podróży w Adelajdzie. Przy samodzielnym organizowaniu ważne jest posiadanie własnego auta lub innego środka lokomocji. Wyspa jest dość duża, ma około 150 km długości i 30 km szerokości.
Prom najlepiej zarezerwować na: https://www.sealink.com.au/

Atrakcje wyspy:
Seal Bay (zatoka fok)
To miejsce upodobały sobie australijskie lwy morskie. Kolonia składa się z 1000 sztuk, z których zwykle około stu można spotkać na plaży. Pod wodzą przewodnika, w kilkuosobowych grupkach, możliwość podejścia bardzo blisko, wypoczywających na plaży zwierząt.


“Little Sahara”
Ogromne piaszczyste wydmy, na których możliwy jest sandboarding. Deski można wypożyczyć na miejscu.
Vivonne Bay i Hanson Bay
Miejsca dzikie, piękne widokowo, świetnie nadające się na plażowanie.
W zatoce Hansona duże prawdopodobieństwo na spotkanie z dzikimi zwierzętami: kangurami, miśkami koala a nawet oposami, które aktywne są o zmroku.

Park Narodowy Flinders Chase
Najbardziej znany rezerwat przyrody na wyspie jest domem dla bogatego świata zwierząt. Tu spotkasz między innymi: walaby, kangury, kolczatkę australijską, misie koala, foki i wiele gatunków ptaków.


To jedno z najpiękniejszych miejsc na wyspie kangura, które prócz dzikiej przyrody, zachwyca niesamowitymi formacjami skalnymi, leżącymi na przylądku Cape du Couedic.
Remarkable Rocks , ogromne granitowe skały o dziwnych kształtach, wyrzeźbione przez wiatr i wodę. Fantazyjne kształty skał są prawdziwa perełką dla miłośników fotografii i pięknych widoków.


Admirals Arch, niesamowita formacja skalna, w kształcie naturalnego, wapiennego łuku. W pobliżu można zobaczyć kolonię fok. Zwierzęta często wygrzewają się na wapiennych klifach lub „szaleją” w wodzie.


W parku Flinders Chase znajduje się wiele szlaków wędrownych, z których najbardziej znanymi są: Snake Lagoon i Platypus Walk.

Wyspa Kangura to połączenie dzikiej nietkniętej jeszcze przyrody z bogatą fauną i florą. To zupełnie inny świat, oddalony w niecałą godzinę od stałego australijskiego lądu.
Uważacie, że warto odwiedzić to miejsce?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.