światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Australia Oceania

Co musisz wiedzieć przed podróżą do Australii?

Australia wpisana jest na „listę marzeń” wielu podróżników i tak było też u nas.
Ogromny kraj, wielkością porównywalny jest do Europy. Dlatego zobaczyć Australię w miesiąc, to niemożliwe!
Chcąc w pełni wykorzystać nasz pobyt, spędziliśmy wiele czasu na przygotowaniach.
Mogliśmy wpaść do Sydney, przejechać wzdłuż oceanu do Melbourne, polecieć do samego środka (Alice Springs), zanurkować w Wielkiej Rafie Koralowej i powrócić do domu. Australia jest zróżnicowana i zachwyca w każdym zakątku.
Postanowiliśmy jednak świadomie wybrać tę część Australii, która dla nas, na pierwsze spotkanie była wymarzoną podróżą. Wybraliśmy południowowschodni kraniec, gdzie w stanach: Australii Południowej, Wiktorii i Nowej Południowej Walii, zobaczyliśmy niesamowitą różnorodność przyrody i krajobrazu.
Dziś z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że miesiąc spędzony w Australii był dla nas wspaniałym przeżyciem i doświadczeniem.
Australia jest piękna, łatwo dostępna, można ją pokochać od pierwszego wejrzenia i choć pierwsze spotkanie, było zbyt krótkie, skradło nasze serce, na tyle, że chcemy tam jeszcze powrócić.

Na co warto zwrócić uwagę przy planowaniu podróży do Australii:
1. Australia jest droga
Australia jest drogim krajem. Tu praktycznie nic nie jest tanie. Niezależnie od tego, jak będziesz podróżować, będą z tym związane znaczne koszty. Przed wyjazdem do Australii warto dużo zaoszczędzić. Weź pod uwagę, że wydasz sporo na tranport po kraju, zakwaterowanie, wycieczki czy wyżywienie.
2. Australia ma różne strefy klimatyczne
Nim zaczniesz planować, poczytaj czy region, który wybierasz, nadaje się na podróż w wybranej przez Ciebie chwili. W kraju panuje różny klimat, pory roku i różnorodne krajobrazy. Australia jest podzielona na sześć stanów i dwa terytoria, z których każde ma swoją różnorodność i piękno.
-Północną Australię najlepiej odwiedzić w okresie od maja do października. To okres pory suchej, która często niesie ze sobą błękitne niebo i słoneczne dni.
-W środkowej Australii, przyjemne temperatury można spotkać od maja do października. To dobry czas, na odwiedzenie formacji skalnych Ayers Rock i okolic Alice Springs.
-Od października do kwietnia najlepiej odwiedzić południe. Unikaj miesięcy grudzień-styczeń, kiedy Australijczycy też mają wakacje. Wszędzie jest tłoczno i drogo.
-Queensland najlepiej odwiedzić od czerwca do listopada, wtedy możesz spodziewać się najmniejszych opadów.
-Od listopada do marca to najlepsza pora na odwiedzenie Tasmanii.
3. Australia jest ogromna
Nie lekceważ odległości w Australii. Nie planuj zbyt dużo w krótkim czasie. Unikaj skakania z „kwiatka na kwiatek”. Planuj, co najmniej dwie noce w jednym miejscu, co pozwoli zobaczyć Ci znacznie więcej. Nie planuj wszystkiego w jeden dzień! Przyroda Australii jest tak piękna, że warto poświęcić jej więcej czasu.
Unikaj jazdy nocą ze względu na zwierzęta, które często niespodziewanie pojawiają się na drodze, zły stan dróg i nieprzewidywalną pogodę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *