światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Australia Oceania

Australia pierwszy raz, od czego zacząć?

Australia stoi na liście marzeń wielu podróżników i tak było też u nas.
Ogromny kraj wielkością jest porównywalny do Europy, dlatego zobaczyć Australię w miesiąc, to niemożliwe! Tu trzeba dokonać wyborów.
Chcąc w pełni wykorzystać nasz pobyt, spędziliśmy wiele czasu na przygotowaniach.
Mogliśmy wpaść do Sydney, przejechać wzdłuż oceanu do Melbourne, polecieć do samego środka (Alice Springs), zanurkować w Wielkiej Rafie Koralowej i powrócić do domu.
Postanowiliśmy jednak świadomie wybrać tę część Australii, która dla nas, na pierwsze spotkanie była wymarzoną podróżą. Australia jest zróżnicowana i zachwyca w każdym zakątku. Wybraliśmy południowowschodni kraniec, gdzie w stanach: Australii Południowej, Wiktorii i Nowej Południowej Walii, zobaczyliśmy niesamowitą różnorodność przyrody i krajobrazu.
Dziś z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że miesiąc spędzony w Australii był dla nas wspaniałym przeżyciem i doświadczeniem. Australia jest piękna, łatwo dostępna, można ją pokochać od pierwszego wejrzenia i choć pierwsze spotkanie, było zbyt krótkie, skradło nasze serce, na tyle, by pragnąć tam jeszcze powrócić.

Oto kilka naszych uwag przy planowaniu podróży do Australii:

1. Australia jest drogim krajem. Tu praktycznie nic nie jest tanie. Niezależnie od tego, jak będziesz podróżować, będą z tym związane znaczne koszty. Dlatego warto przed wyjazdem dobrze zastanowić się, co chcesz zobaczyć i jak masz zamiar wydawać pieniądze.

2. Australia to gigantyczny kraj z różnymi strefami klimatycznymi. Przed wyjazdem zapoznaj się, kiedy i dokąd pojechać:

-Północną Australię najlepiej odwiedzić w okresie od maja do października. To okres pory suchej, która często niesie ze sobą błękitne niebo i słoneczne dni.
-W środkowej Australii, przyjemne temperatury można spotkać od maja do października. To dobry czas, na odwiedzenie formacji skalnych Ayers Rock i okolic Alice Springs.
-Od października do kwietnia najlepiej odwiedzić południe. Unikaj miesięcy grudzień-styczeń, kiedy Australijczycy też mają wakacje. Wszędzie jest tłoczno i drogo.
-Queensland najlepiej odwiedzić od czerwca do listopada, wtedy możesz spodziewać się najmniejszych opadów.
-Od listopada do marca to najlepsza pora na odwiedzenie Tasmanii.

3. Zaplanuj podróż w wolnym tempie. Nie przeskakuj „z kwiatka na kwiatek”, planuj, co najmniej dwie noce w jednym miejscu, co pozwoli zobaczyć Ci znacznie więcej. Nie planuj wszystkiego w jeden dzień! Przyroda Australii jest tak piękna, że warto poświęcić jej więcej czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.