światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Ameryka Południowa Argentyna

Argentyna- Buenos Aires, od czego zacząć?

Buenos Aires jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych miast w Ameryce Południowej. Miasto niezliczonych atrakcji, milionów ludzi i wielu zakątków, z których każdy, po dziś dzień zachował swą tożsamość.
Dwa dni, które przeznaczyliśmy na zwiedzanie to stanowczo za mało. W tętniącym życiem mieście możesz bawić się tygodniami.
W Microcentro znajdziesz okazałe budynki, bulwary handlowe i atrakcje, takie jak la Casa Rosada i Avenida 9 de Julio z górującym nad nią obeliskiem. W starych dzielnicach miasta la Boca i San Telmo poczujesz atmosferę przeszłości. To tutaj pod koniec XIX wieku osiedlili się włoscy i hiszpańscy imigranci w poszukiwaniu lepszego życia.
Jeśli masz mało czasu, pomyśl o wynajęciu lokalnego przewodnika, dzięki któremu, w krótkim czasie zobaczysz wiele. W mieście organizowane są wycieczki rowerowe.
Argentyńska metropolia oferuje odwiedzającym szereg atrakcji, ale co zobaczyć jesli czasu jest mało?

Avenida 9 de Julio
Avenida 9 de Julio biegnie z północy na południe przez samo centrum miasta. Jej ikoną jest 67 metrowy obelisk. Stąd mamy najlepszy widok na 18-to pasmową ulicę.  Najszersza droga świata ma aż 140 metrów szerokości. Trudno ją przejść z jednej strony na drugą.
Zwłaszcza o zmierzchu warto tu zajrzeć, kiedy wokół mienią się kolorowe billboardy domów mody.


Plaza de Mayo
Najsłynniejszy plac w mieście to bez wątpienia Plaza de Mayo.
Plaza de Mayo jest politycznym sercem miasta. Tu znajduje się siedziba argentyńskiego rządu: Casa Rosada. To właśnie z balkonu tego różowego budynku, Evita Peron zwróciła się do ludzi. Tutaj w każde czwartkowe popołudnie, gromadzą się matki w celu upamiętnienia dzieci, które zaginęły przez argentyńską juntę. Plac jest miejscem wielu ważnych, politycznych wydarzeń i często odwiedzającą atrakcją przez turystów.

W pobliżu Plaza de Mayo warto zajrzeć do Café Tortoni. Zabytkowa kawiarnia przyciąga nie tylko argentyńskich polityków i artystów, filiżanka kawy jest tu tak popularna, że często przed kawiarnią stoi kolejka.

Plaza Dorrego
San Telmo to najstarsza dzielnica miasta i jedno z tych miejsc, gdzie mogłabym spędzić nawet kilka dni, wcale się nie nudząc. Ulice pokryte brukiem, wiele okazałych kolonialnych budynków i sklepy z antykami. Na placu Dorrego, nie brakuje kafejek i barów. Tutaj na świeżym powietrzu możesz być świadkiem pełnego pasji tanga. Młodzi i starsi rywalizują ze sobą, wzbudzając zachwyt turystów. Przysłowiowy „grosik do kapelusza” jest znikomą zapłatą za prezentowane show. To właśnie w tych okolicach zrodził się uwodzicielski taniec.

W każdą niedzielę okolice placu Dorrego zamieniają się w targowiska z antykami, na których turyści i miejscowi nawzajem potykają się o siebie, w celu zdobycia najpiękniejszych staroci.

La Boca
Choć robotnicza dzielnica La Boca to jedno z najbardziej turystycznych miejsc w mieście, koniecznie musisz ją odwiedzić. Brukowana uliczka Caminito to najsłynniejsza jej część. Znana z kolorowych domków, wygląda prawie jak skansen.
Ze względu na dużą przestępczość, nie zaleca się samodzielnego zwiedzania innych miejsc w dzielnicy z wyjątkiem Caminito. Na obrzeżach można zobaczyć la Bombonera, stadion piłkarski Boca Juniors, jednego z prestiżowych klubów Ameryki Południowej, w którym kiedyś grał Maradonna.
La Boca dawniej była głównym portem miasta, dopóki nie zbudowano Puerto Madero.

♦ Jesteś fanem piłki nożnej i chcesz zobaczyć mecz? Zamów bilet z dużym wyprzedzeniem!
Cmentarz Recoleta
W eleganckiej dzielnicy Recoleta znajdziesz obok ekskluzywnych sklepów i pięknych budynków spektakularny cmentarz La Recoleta. To jedno z popularnych miejsc w Buenos Aires. Na pierwszy rzut oka to wyjątkowe miejsce ma niewiele wspólnego z tradycyjnym cmentarzem. Bardziej przypomina wyludnione miasto, którego ulice pełne są posągów i malutkich domków, w których mieszczą się rodzinne grobowce wielu sławnych Argentyńczyków. Tu swoje mauzoleum mają Evita Peron, prezydenci, bohaterowie wojenni i politycy. Arystokratyczny cmentarz jest dumą Buenos Aires.

Przy wejściu poproś o mapę, bo w małych, wąskich uliczkach, łatwo się zgubić.

Palermo
Palermo zyskało na popularności w ostatnich latach, jako miejsce rozrywki z doskonałymi restauracjami i tradycyjnymi kafejkami. W tej najmodniejszej dzielnicy nie brakuje luksusowych butików i sklepów. Zaletą tutejszych okolic jest to, że jest tu znacznie mniej turystów aniżeli w San Telmo.
Polecam odwiedzić plac Serrano, gdzie znajdziesz lokalną sztukę, rękodzieło oraz liczne bary i restauracje. W przyjemnej atmosferze, wypijesz pyszną cortado (kawa z mlekiem) i zjesz tradycyjną empanadę.
W Palermo nie brakuje zielonych parków i ogrodów.

Buenos Aires to mieszanka kultur europejskiej i południowoamerykańskiej. Europejscy architekci odcisnęli swoje piętno na wyglądzie miasta, które jest kolebką tanga. Parki zaprojektowane są na wzór tych paryskich a najlepszym przysmakiem jest tradycyjne grillowane mięso.

Chcesz wiedzieć, co jeszcze warto zrobić w Buenos Aires? Zajrzyj tutaj. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *