Ameryka Południowa,  Argentyna

Argentyna- Buenos Aires, od czego zacząć?

Buenos Aires to miasto niezliczonych atrakcji, milionów ludzi i wielu zakątków, z których każdy po dziś dzień, zachował swą tożsamość. Dwa dni, które przeznaczyliśmy na zwiedzanie miasta to stanowczo za mało. Możesz się tu bawić tygodniami, a kiedy masz mało czasu, pomyśl o wynajęciu lokalnego przewodnika, a od razu poczujesz się jak w domu.

Avenida 9 de Julio
Avenida 9 de Julio biegnie z północy na południe przez samo centrum miasta. Jej ikoną jest 67 metrowy obelisk. Stąd mamy najlepszy widok na 18-to pasmową ulicę.  Najszersza droga świata ma aż 140 metrów szerokości. Trudno ją przejść z jednej strony na drugą.
Zwłaszcza o zmierzchu warto tu zajrzeć, kiedy wokół mienią się kolorowe billboardy domów mody.

Plaza de Mayo
Najsłynniejszy plac w mieście to bez wątpienia Plaza de Mayo.
Plaza de Mayo jest politycznym sercem miasta. Tu znajduje się siedziba argentyńskiego rządu: Casa Rosada. To właśnie z balkonu tego różowego budynku, Evita Peron zwróciła się do ludzi. Tutaj w każde czwartkowe popołudnie, gromadzą się matki w celu upamiętnienia dzieci, które zaginęły przez argentyńską juntę. Plac jest miejscem wielu ważnych, politycznych wydarzeń i często odwiedzającą atrakcją przez turystów.

W pobliżu Plaza de Mayo warto zajrzeć do Café Tortoni. Zabytkowa kawiarnia przyciąga nie tylko argentyńskich polityków i artystów, filiżanka kawy jest tu tak popularna, że często przed kawiarnią stoi kolejka.

Plaza Dorrego
San Telmo to najstarsza dzielnica miasta i jedno z tych miejsc, gdzie mogłabym spędzić nawet kilka dni, wcale się nie nudząc. Ulice pokryte brukiem, wiele okazałych, kolonialnych budynków i sklepy z antykami. Na placu Dorrego, nie brakuje kafejek i barów. Przy filiżance dobrej kawy, można podziwiać tutaj tango argentyńskie na świeżym powietrzu. Młodzi i starsi rywalizują ze sobą, wzbudzając zachwyt turystów. Przysłowiowy „grosik do kapelusza” jest znikomą zapłatą za prezentowane show.

W każdą niedzielę okolice placu Dorrego zamieniają się w targowiska z antykami, na których turyści i miejscowi nawzajem potykają się o siebie, w celu zdobycia najpiękniejszych staroci.

La Boca
Ta robotnicza dzielnica, najbardziej znana jest z Caminito, turystycznej części, charakteryzującej się kolorowymi domkami.
Ze względu na dużą przestępczość, nie zaleca się samodzielnego zwiedzania innych miejsc, z wyjątkiem Caminito. Na obrzeżach można zobaczyć la Bombonera, stadion piłkarski Boca Juniors, jednego z prestiżowych klubów Ameryki Południowej, w którym kiedyś grał Maradonna.

♦ Jesteś fanem piłki nożnej i chcesz zobaczyć mecz? Zamów bilet z dużym wyprzedzeniem!

Cmentarz Recoleta
Jednym z ostatnich miejsc, jakie chcemy odwiedzić w podróży, jest cmentarz. La Recoleta w Buenos Aires to jednak wyjątkowe miejsce. Na pierwszy rzut oka, cmentarz ma niewiele wspólnego z tradycyjnym cmentarzem. Bardziej przypomina wyludnione miasto, pełne malutkich domków, w których mieszczą się rodzinne grobowce wielu sławnych Argentyńczyków, między innymi Evity Peron. Arystokratyczny cmentarz jest dumą Buenos Aires.

Przy wejściu poproś o mapę, bo w małych, wąskich uliczkach, łatwo się zgubić.

Palermo
Najmodniejsza dzielnica, gdzie w historycznych budynkach mieści się wiele butikowych hotelików, na ulicach nie brakuje nowoczesnych kafejek, restauracji i kameralnych sklepów. Zaletą tych okolic jest to, że jest tu znacznie mniej turystów aniżeli w San Telmo.
Na pewno warto odwiedzić plac Serrano, gdzie znajdziesz lokalną sztukę, rękodzieło oraz liczne bary i restauracje. W przyjemnej atmosferze, wypijesz pyszną cortado (kawa z mlekiem) i zjesz tradycyjną empanadę.

Buenos Aires przyciąga mieszanką kultur europejskiej i południowoamerykańskiej. Europejscy architekci odcisnęli swoje piętno na wyglądzie miasta, które jest kolebką tanga. Parki zaprojektowane są na wzór tych paryskich a najlepszym przysmakiem jest tradycyjne grillowane mięso.

Co jeszcze zrobić w Buenos Aires?
Odwiedź El Ateneo,
teatr przekształcony w księgarnię.
Wypij kawę w Las Violetas
, autentyczna kawiarnia z oryginalnym wnętrzem, gdzie panuje wspaniała atmosfera. Kawiarnia popularna wśród Argentyńczyków, w weekendy długi ogonek czekających na stolik.
Tango, gdzie lepiej nauczysz się tego zmysłowego tańca aniżeli w stolicy Buenos Aires?
Argentyńskie steki, dla miłośników mięsa to konieczność! Duże kawałki mięsa przygotowywane są na drewnianym ogniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.