światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Europa Holandia

8 powodów, dla których warto odwiedzić Holandię

Większość z nas, szukając kierunku podróży myśli najczęściej o śródziemnomorskich klimatach i słonecznej pogodzie. Z pewnością dla wielu, Holandia to niezbyt oczywiste miejsce na urlop.
W poniższym artykule chcę Was przekonać, że warto pomyśleć o wizycie w tym kraju.

Holandia to kraj dla każdego
Planujesz romantyczny wyjazd we dwoje, rodzinne wakacje czy spotkanie z przyjaciółmi? Lubisz emocje, aktywny wypoczynek, kochasz sztukę, naturę czy po prostu chcesz odpocząć? Ten niewielki kraj, skrywa wiele tajemnic i zapewne zaskoczy nie jednego z Was.

Historyczne miasta i wioski
Któż nie widział zdjęć z najbardziej znanych holenderskich miast takich jak Amsterdam czy Rotterdam. A czy wiesz, że bogata historia Złotego Wieku wciąż widoczna jest na ulicach wielu miast i miasteczek? Lista pięknych miast Holandii jest długa. Pomyśl o Utrechcie, Delft czy Middelburgu, gdzie nie brakuje historycznych zabytków. Znajdziesz tu jednak znacznie więcej urokliwych klejnotów porozrzucanych po całym kraju.  Poszukaj ufortyfikowanych miast i odwiedź malownicze wioski wokół jeziora IJsselmeer.

Przeróżne Parki Narodowe
Lubisz aktywnie przebywać na łonie natury? Nie ma problemu. Co prawda nie ma tu widoków na górskie panoramy, ale w ponad dwudziestu parkach narodowych, nie ma mowy o nudzie. Park Weerribben-Wieden zaprasza na spływ łódką, park Hoge Veluwe świetnie nadaje się do jazdy na rowerze a Loonse i Drunense Duinen, najbardziej ucieszą najmłodszych. To największy obszar dryfujących piasków Holandii, który nosi też nazwę „brabanckiej Sahary”.

Woda, dużo wody
Holandia to kraj z dużą ilością wody. Zatem nie trudno znaleźć tu piękne miejsca nad wodą. W wielu miastach można nie tylko przepływać kanałami, ale i bez trudu znaleźć kafejkę z tarasem widokowym na miasto lub wodę. Holandia ma wiele miejsc, gdzie znajdziesz wydmy, po których możesz spacerować, wdychając zdrowe morskie powietrze. Lubisz starą zabudowę i bardziej sielskie klimaty, odwiedź małe, nadmorskie miasteczka Holandii.

Drogi rowerowe
Niezliczona liczba rowerów to zdecydowanie pierwsza rzecz, jaka rzuca się w oczy podczas pobytu w Holandii. Ale jakże może być inaczej, kiedy jazda na rowerze stanowi część kultury holenderskiej a grubo ponad 30.000 tysięcy kilometrów ścieżek rowerowych, bezpiecznie pozwala dojechać do celu. Kraj jest płaski, co na pewno ułatwia zwiedzanie na dwóch kółkach.

Kolorowe pola kwiatowe
Wiosna to najlepsza pora roku na wizytę w Holandii. Kwitną wtedy cebulki tulipanów. To nie tylko duma Holandii, to wyjątkowe zjawisko na świecie. Kolorowy spektakl można podziwiać przez około dwa tygodnie. Choć większość turystów przyjeżdża przede wszystkim, by zobaczyć ogród Keukenhof, kolorowe dywany kwiatowe, można zobaczyć również w innych miejscach. Jeden z największych obszarów cebulowego szaleństwa to północna część prowincji Noord Holland oraz Flevolandia, gdzie podczas sezonu można przejechać kilka tras wiodących przez kwitnące pola tulipanów.

Sztuka i kultura
Od starych mistrzów po nowoczesną architekturę. Holandia ma wiele do zaoferowania w dziedzinie sztuki i kultury. Nie bez powodu turyści z całego świata przyjeżdżają do Rijksmuseum, by podziwiać prace holenderskich mistrzów takich jak Rembrandt van Rijn, Johannes Vermeer czy Jan Steen. To jedno z najcenniejszych muzeów Europy. Warto też odwiedzić dom Anny Frank (po ówczesnej rezerwacji) i Muzeum Van Gogha.

Fantastyczne parki rozrywki
W tym miejscu nie ma znaczenia czy jesteś dzieckiem czy osobą starszą. Każdy może się tu dobrze bawić. Oprócz wspaniałych atrakcji, parki oferują teatralne przedstawienia i ciekawe wystawy. Pomyśl o Efteling, nazywanym holenderskim Disneylandem. Park warty jest odwiedzin również zimą i w okresie świątecznym, kiedy atmosfera jest wręcz magiczna!

2 KOMENTARZE

 1. Arleta, Holandia też mi się marzy. Widac nawet po tych zdjeciach ( dlaczego tak mało ??), że jest potencjał ogromny. Blisko, niedrogo i pięknie. Nie wiem, jakoś już mnie te dalekie podróże, przesiadki, loty, zmiany czasu coraz mniej ciągną. A Europa taka piękna,
  pozdrawiam

 2. Gabi, zgadza się, Holandia jest piękna, ale wtedy, gdy za oknem słonko świeci. (hihihi)
  Przyznaję, zdaża się to coraz częściej.
  Pytasz dlaczego tak mało fotek? Będzie więcej, obiecuję. W miarę możliwości będę dodawać nowe artykuły pełne inspiracji i zachęty.
  Wierzę, że masz dość dalekich podróży. Ja też łapię się już na tym, że nie zawsze mam ochotę, ale i tak moja ciekawość zwycięża.
  Póki co, zapraszam w moje progi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *