światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Afryka Namibia

8 powodów, by odwiedzić Namibię!

Myśląc o Namibii, wiele osób ma przed sobą góry piachu. Uwierz mi, Namibia ma do zaoferowania znacznie więcej: oszałamiająca dzicz, rozległe równiny, świat zwierząt. Namibia jest wyjątkowa! To wielka tajemnica Afryki!
Poniżej spróbuję Cię przekonać, że zdecydowanie warto odwiedzić ten kraj.

1.Namibia to nietknięta jeszcze Afryka
Tam, gdzie inne kraje afrykańskie w coraz większym stopniu rozwijają się i stają się coraz bardziej nowoczesne, Namibia nadal pozostaje dziewicza. Kraj trzyma się własnej kultury, przyroda jest dobrze zachowana a panująca tu cisza, jest prawie namacalna.

2.Wyjątkowy krajobraz
Niekończące się przestrzenie Namibii dają nie tylko poczucie bycia samotnym na tym świecie, ale powalają swym pięknem. Spotkasz tu oślepiające krajobrazy na rozległe pustynie piaszczyste, surowe łańcuchy górskie, chropowate kaniony i doliny oraz bogatą faunę i florę. Namibia to wszechstronny kraj.

3.Afrykańskie plemiona
Tu wciąż spotkasz autentyczne plemiona Afryki, w tym Buszmenów i Himbę. Spotykając Buszmenów, masz okazję nauczyć się języka klikowego. Odwiedzając plemię Himba, poznasz ich kulturę i zwyczaje. Większość klanów Himby spotkasz w północnej Namibii, ale także pomiędzy Damaraland i Ethosha, masz możliwość spotkać tę społeczność.

4.Bogaty świat zwierząt
Myśląc o Afryce, myślisz o zwierzętach. Któż nie chciałby spotkać „wielkiej piątki”?
I choć najbardziej znanym parkiem jest Etosha, dzikie zwierzęta możesz spotkać dosłownie wszędzie.

5.Bezpieczny kraj
Namibia to idealne miejsce do realizacji afrykańskich marzeń samodzielnie. Kraj zaliczany jest do najbezpieczniejszych na afrykańskim kontynencie, ale w przytłaczających przestrzeniach, czuć podstępność Matki Natury. Pamiętaj zawsze o wystarczającej ilości benzyny i wody!

6.Pustka i wolność
Namibia to kraj niezmierzonej przestrzeni. Kraj, w którym można godzinami jeździć po rozległych równinach i nikogo nie spotkać. Wszędzie możesz stanąć na poboczu, by nacieszyć się krajobrazem i doświadczyć wolności!

7.Przyjaźni i pomocni mieszkańcy
Miejscowa ludność jest niezmiernie pomocna. Wszędzie panuje przyjazna atmosfera. Często trudno jest kogoś spotkać, ale kiedy potrzebujesz pomocy i w końcu na kogoś trafisz, nieznajomy zawsze będzie chętny do pomocy. To kultura Namibii.

8.Zapierające dech w piersiach gwiaździste niebo
W świetle dziennym Namibia robi na podróżnych niesamowite wrażenie, ale czy wiesz, że również po zachodzie słońca jest tu wiele do zobaczenia?
Namibia jest znana, jako jeden z krajów o najmniejszym „zanieczyszczeniu światłem” na świecie i jest to jedno z najlepszych miejsc, gdzie można zaobserwować gwiazdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *