światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Ameryka Południowa Argentyna Chile

6 powodów, aby odwiedzić Patagonię

Patagonia to rozległy obszar, rozciągający się na południu Argentyny i Chile, charakteryzujący się surowymi krajobrazami i dziką przyrodą. Tu serce każdego podróżnika zabije szybciej. Wyjątkowa kraina składa się nie tylko z Andów, ale także z wielu parków narodowych, licznych jezior, dolin rzek oraz bogatej flory i fauny. To eldorado dla miłośników wędrówek górskich i poszukiwaczy przygód.
Patagonia to miejsce reklamowane przez wielu podróżników, jako jedno z najpiękniejszych na świecie. I choć zdjęcia czy słowa nie oddadzą tutejszego uroku, ten post przybliży Ci troszeczkę, czego możesz spodziewać się podczas podróży po Patagonii.


Błękit jezior
Jezior w Patagonii nie brakuje. Błękitne i czyste jeziora, głębokie fiordy i gęste lasy deszczowe tworzą wręcz oszałamiające piękno. To idealne miejsce na aktywny wypoczynek.

Ośnieżone wulkany
Planujesz wędrówkę po wulkanie? Możliwości masz sporo. Zaśnieżone szczyty wulkanów tworzą tu krajobraz, który nie ma sobie równych. Poszukiwacze przygód są tu na właściwym miejscu.

Masywne formacje lodowe
Od dawna marzysz o zobaczeniu lodowca? W Patagonii jest sporo lodowców i wszystkie są przecudnej urody. Odrywające się kawałki lodu i ogłuszający hałas, temu towarzyszący, to doświadczenie, które zapamiętasz już na zawsze.

Niekończące się równiny
Podróż po surowych bezdrożach Argentyny to całkowity relaks. Nawet jadąc godzinami, nie spotkasz tu dużo ludzi. Obszar ten jest słabo zaludniony. Najczęstszym widokiem są stada dzikich zwierząt.

Górskie wędrówki
Kochasz górskie wędrówki? Koniecznie musisz odwiedzić Torres del Paine czy masyw Fitz Roy. Nie brakuje tu dobrze utrzymanych szlaków wędrownych. Możliwości kilkugodzinnych spacerów jak i kilkudniowych trekkingów dla amatorów czy bardziej zaawansowanych jest sporo. Patagonia jest dla każdego a imponujące widoki dostajesz w gratisie.

Stada zwierząt
Patagonia to dobre miejsce na spotkanie dzikich zwierząt. Znajdziesz tu kolonie dziesiątek tysięcy pingwinów, duże grupy lwów morskich, wieloryby, wiele gatunków ptaków oraz liczne stada guanaco’s (gatunek lamy), nandu’s i jeszcze wiele innych. Prawie na pewno zobaczysz wielkiego kondora a przy odrobinie szczęścia spotkasz nawet i pumę.

Patagonia znajduje się w ścisłej czołówce miejsc, które skradły moje serce. Wybierz się do Patagonii a ja gwarantuję Tobie, że „ochom” i „achom” nie będzie końca!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *