światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Europa Malta

5 powodów, dla których powinieneś odwiedzić Maltę

Wciąż szukasz wakacyjnego kierunku? Pomyśl o Malcie. Ta niewielka wysepka Morza Śródziemnego, położona około 100 km na południe od włoskiej Sycylii, spełni Twoje oczekiwania. To idealna wyspa nie tylko dla szukających słońca i relaksu, ale i dla poszukiwaczy naturalnych atrakcji czy bogatej kultury. Tu znajdziesz wystarczającą różnorodność, by spędzić udane wakacje.

Poniżej kilka argumentów, które powinny przekonać Cię, że Malta zasługuje na odwiedziny:

1.To jedno z najbardziej słonecznych miejsc w Europie
Lecisz na Maltę, pogodę masz niemal zagwarantowaną. Tutejszy klimat śródziemnomorski zapewnia słońce przez większą część roku, zaś bliskość morza gwarantuje prawie zawsze orzeźwiającą bryzę. Lata są tu ciepłe a zimy dość łagodne. Miłośnikom słońca, wyspa zapewnia słoneczną pogodę od maja do września. W miesiącach zimowych średnia temperatura wynosi około 13 stopni. Mogą zdarzyć się dni pochmurne i deszczowe, ale nie brakuje słonecznych dni, dzięki którym, poleniuchować na plaży, można prawie przez cały rok.

2. Znajdziesz tu ciekawe wybrzeże
Malta ma jedno z piękniejszych wybrzeży w Europie, które oferuje ciekawą mieszankę doświadczeń. W jednym miejscu spotkasz wciąż naturalne piękno z małymi klejnotami jak jaskinie, zatoczki czy wąwozy, gdzie ciszę zakłócają tylko fale uderzające o wysokie klify. Zaś w innym, popularne kolorowe łodzie, zacumowane przy pomoście, przyciągające wielu turystów. Jedno jest pewne, Maltańskie wybrzeże jest urzekające i niezmiernie fotogeniczne!

3. Wszędzie spotkasz interesującą historię
Myślisz o Malcie tylko w kontekście: słońce, morze i plaża… jesteś w błędzie. Ilość obiektów historycznych i kulturalnych, w niewielkiej odległości od siebie, po prostu zaskakuje. Stolica Malty w całości wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Valletta to przyjemne miasto zbudowane na półwyspie, które otoczone jest pięknymi fortami i bastionami. Nie brakuje tu również ciekawej, starożytnej historii. Na wyspie łatwo natknąć się na wszelkiego rodzaju imponujące świątynie.

4. Pocztówkowych miasteczek nie brakuje
Małe jest piękne. Te słowa znakomicie pasują do Malty. Miejsc wyglądających niemalże pocztówkowo, nie brakuje. Niemal każda miejscowość zachwyca wapienną architekturą. Często jest to mieszanka wąskich uliczek, pełnych starych domów, klimatycznych placów czy egzotycznych ogrodów. Wszędzie można zobaczyć piękny kościół, pomnik czy kapliczkę.
Tutejsza architektura w kolorze piasku, kontrastując z lazurowym odcieniem wody, stanowi cudowne tło do niemalże pocztówkowych krajobrazów.

5. W krótkim czasie zobaczysz wiele
Malta jest mała, w godzinę dojedziesz na drugi koniec wyspy. To duża zaleta, by w krótkim czasie zobaczyć wiele. Nie oznacza to jednak, że w ciągu tygodnia zobaczysz wszystko. Malta ma znacznie więcej do zaoferowania, aniżeli się nam wydaje!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *