światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Azja Kirgistan

5 powodów, dla których musisz udać się do Kirgistanu

Wszyscy wiemy, że południowo-wschodnia część Azji to najczęściej odwiedzane miejsce na azjatyckim kontynencie. Słoneczna temperatura, prawie przez cały rok, rajskie plaże i pełna smaku azjatycka kuchnia, przyciągają jak magnes.
Jakże inny jest Kirgistan, położony w centralnej części kontynentu.
To kraj dla miłośników przyrody i poszukiwaczy przygód. Kraj wciąż nieodkryty i dla wielu owiany tajemnicą. Brak tu dużych miast i infrastruktury. Większość dróg jest nieutwardzonych. To kraj pięknych rozległych krajobrazów.
Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu uznacie, że warto odwiedzić Kirgistan.
1.Ogromne przestrzenie
Kirgistan oferuje mnóstwo pięknej przyrody. To właśnie rozległe krajobrazy czynią to miejsce wyjątkowym.
Kirgistan to kraj, gdzie natura wciąż ma nieograniczoną przestrzeń a odwiedzający mogą cieszyć się dziewiczą naturą i ogromną pustką z dala od cywilizacji.
2.Różnorodność krajobrazu
Aż 90 procent powierzchni kraju to góry. Jeśli myślisz, że szybko się znudzisz, jesteś w błędzie. Każda część kraju jest wyjątkowa i różni się od pozostałych. Niemal za każdym zakrętem pojawia się zupełnie inny krajobraz, od pięknych alpejskich dolin po wysokie przełęcze, od kolorowych skał i niemalże księżycowego krajobrazu do ogromnych ośnieżonych szczytów, wznoszących się powyżej kilku tysięcy metrów.
Imponujące krajobrazy Kirgistanu zachwycają na każdym kroku!

3.Jazda konna
Lubisz przygodę a jazda konna jest Twoim ulubionym zajęciem? Pomyśl o podróży do Kirgistanu. Cóż może być piękniejszego, aniżeli poznawanie rozległych stepów z grzbietu wierzchowca?

4.Puste drogi
Kirgistan jest słabo zaludnionym krajem a masowa turystyka jest tu zupełnie nieznanym pojęciem. Drogi często są szerokie i puste, bez nawału samochodów i histerycznego trąbienia.

5.Gościnność mieszkańców
Mieszkańcy Kirgistanu to głównie wędrowni koczownicy, znani z prymitywnego stylu życia. Większość rodzin oferuje miejsca do spania w obozach jurtowych. Pomimo tego, że sami nie mają zbyt wiele, są niesamowicie gościnni. Kobiety traktują gości dość poważnie, są idealnymi gospodyniami. W ciągu kilkunastu minut od przybycia, stół napełnia się jedzeniem.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *