Azja,  Kirgistan

5 powodów, dla których musisz udać się do Kirgistanu

To, że Azja wpisana jest na „bucket list”, prawie każdego podróżnika, nie dziwi nikogo. Ale czy wszyscy chcą jechać do Kirgistanu? Nie, jestem pewna, że nie.
Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu uznacie, że warto dodać ten kraj do swych podróżniczych planów.

1.Przestrzeń
Kirgistan oferuje mnóstwo pięknej przyrody, spokoju i przestrzeni. To właśnie rozległe krajobrazy czynią to miejsce wyjątkowym. Kirgistan to kraj, gdzie natura wciąż ma nieograniczoną przestrzeń a odwiedzający mogą cieszyć się pustką i przestronnością krajobrazu.

2.Krajobrazy
Imponujące krajobrazy Kirgistanu zachwycają na każdym kroku. Niemal za każdym zakrętem pojawia się zupełnie inny krajobraz, od pięknych alpejskich dolin po wysokie przełęcze, od kolorowych skał i niemalże księżycowego krajobrazu do ogromnych ośnieżonych szczytów, wznoszących się powyżej kilku tysięcy metrów.

3.Jazda konna
Lubisz przygodę a jazda konna jest Twoim marzeniem, pomyśl o podróży do Kirgistanu. Cóż może być piękniejszego, aniżeli poznawanie szerokich stepów z grzbietu wierzchowca, wdychając świeże, górskie powietrze?

4.Puste drogi
Kirgistan jest słabo zaludnionym krajem a masowa turystyka jest tu zupełnie nieznanym pojęciem. Drogi często są szerokie i puste, bez nawału samochodów i histerycznego trąbienia.

5.Gościnność mieszkańców
Mieszkańcy Kirgistanu to głównie wędrowni koczownicy, znani z prymitywnego życia i gościnności. W małych obozach, lokalne rodziny oferują miejsca do spania, w jurtach. Kobiety traktują gości dość poważnie, są idealnymi gospodyniami. W ciągu kilkunastu minut od przybycia, stół napełnia się jedzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.