światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Ameryka Północna Kanada

5 powodów, by jechać do Kanady

Kocham dziewiczą przyrodę, góry i dzikie zwierzęta. Właśnie dlatego, Kanada była dla mnie wymarzonym kierunkiem podróży.
Ponad trzy tygodnie podróży po stanach Kolumbii Brytyjskiej i Alberty, pozwoliły mi zobaczyć Kanadę taką, jaką sobie wymarzyłam.

1.Parki Narodowe
Powodem, dla którego większość turystów (również i my) odwiedza Kanadę jest czerpanie przyjemności z tutejszej przyrody. Ośnieżone szczyty, lustrzane jeziora i gęste lasy, tak w skrócie wygląda większość parków narodowych.
Warto odwiedzić nie tylko te najbardziej znane, jak park narodowy Banff, ale i te mniejsze jak np. park prowincjalny Walls Gray, gdzie jest znacznie ciszej i bardziej dziko.
Najlepszą metodą na ich zwiedzanie jest własny samochód i piesze wędrówki, ale warto czasem przesiąść się na łódkę czy kajak, by z innej perspektywy podziwiać otaczający nas krajobraz.
Polecam  spływ łódką po jeziorze Emerald w Parku Yoho lub niedźwiedzie safari na wyspie Vancouver.

2. Piękno górskich jezior
Oglądając zdjęcia z Kanady, zawsze zastanawiałam się czy błękit i szmaragd tutejszych jezior, wygląda tak w rzeczywistości. Potwierdzam, tak jest naprawdę!
Piękne jeziora, na które warto zwrócić uwagę, to te w okolicach Jasper, Banff i przy Icefields Parkway. Najbardziej znane, ale i zarazem najbardziej zatłoczone to Lake Louise. Osobiście polecam Emerald Lake i Moraine Lake.
Jeśli podróżujesz w sezonie, jedź wcześnie, możesz mieć trudności ze znalezieniem miejsca na parkingu!

3. Bogaty świat zwierząt
Szansa na to, by stanąć twarzą w twarz z niedźwiedziem jest w Kanadzie niemalże 100-tu procentowa.
Spotkasz je zazwyczaj w dzikich miejscach, raczej nie na szlakach. Niedźwiedzie nie lubią hałasu i ludzi.
Przy drogach stoją znaki ostrzegawcze, uwaga na dzikie zwierzęta: niedźwiedzie, łosie, jelenie… Przed końcem podróży spotkaliśmy je wszystkie!

4. Kultura Indian
Od zawsze interesowała Cię kultura Indian? Nie martw się, nie musisz jechać aż na północ kraju. W samym Vancouver (Stanley Park) i na wyspie Vancouver, znajdziesz najpiękniejsze słupy totemowe, murale i wiele centrów, informujących o historii Indian w Kanadzie.

5. Swoboda podróżowania
Planujesz podróż do Kanady, postaw na własny transport. Drogi są w dobrym stanie, są dobrze oznakowane. Podróż ułatwiają również znaki, informujące o tutejszych atrakcjach. Spotkasz je dosłownie wszędzie.
Obojętnie czy będzie to samochód, kamper czy motor z namiotem na plecach, to jedyna metoda, która gwarantuje mnóstwo swobody i przygód. Masz zupełnie wolną rękę, gdzie i jak często się zatrzymać.
Jazda po ogromnych przestrzeniach, pełnych fantastycznych krajobrazów, pozostawia niesamowite wrażenia!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *