światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Ameryka Północna Kanada

5 powodów, by jechać do Kanady

Kocham dziewiczą przyrodę, góry i dzikie zwierzęta. Właśnie dlatego, Kanada była dla mnie wymarzonym kierunkiem podróży.
Ponad trzy tygodnie podróży po stanach Kolumbii Brytyjskiej i Alberty, pozwoliły mi doświadczyć Kanady takiej, jaką sobie wymarzyłam.

1.Parki Narodowe
Powodem, dla którego większość turystów (również i my) odwiedza Kanadę jest czerpanie przyjemności z nietkniętej i surowej przyrody.
Poznaj mniej znane miejsca jak Park Prowincjalny Walls Gray, gdzie zauroczy nie tylko kanadyjska dzicz, ale i panująca tu cisza. Jest tu znacznie mniej turystów aniżeli w Banff. Odwiedź wiele lustrzanych jezior, w okolicach Jasper i Banff jest ich bez liku.
I choć jadąc autem odkryjesz wiele zachwycających krajobrazów, warto też przesiąść się na łódkę lub wybrać na niedźwiedzie safari. Wiosłuj po jeziorze Emerald w Parku Yoho lub wyrusz w poszukiwanie niedźwiedzi na wyspie Vancouver.

2. Kolory jezior
Oglądając zdjęcia z Kanady, często widząc błękit lub szmaragd jezior, zastanawiasz się czy tak jest w rzeczywistości. Potwierdzam, tak jest naprawdę! Piękne jeziora, jedno po drugim, napotkasz zwłaszcza w okolicach Jasper, Banff i przy Icefields Parkway.  Najbardziej znane to Lake Louise, ale dla mnie piękniejsze są Emerald Lake i Moraine Lake.
Jedź wcześnie, w sezonie jest tam tłoczno!

3. Dzikie zwierzęta
Gdzie masz szansę stanąć twarzą w twarz z niedźwiedziem? No właśnie, w Kanadzie!
W wielu parkach narodowych możesz spotkać je wzdłuż drogi, raczej nie na szlakach. Niedźwiedzie nie lubią hałasu i ludzi.
Przy drogach stoją znaki ostrzegawcze, uwaga na dzikie zwierzęta: niedźwiedzie, łosie, jelenie… Przed końcem podróży spotkaliśmy je wszystkie!

4. Kultura Indian
Zawsze chciałeś więcej wiedzieć o kulturze Indian? Nie martw się, nie musisz jechać aż na północ kraju. W Vancouver (Stanley  Park) i na wyspie Vancouver znajdziesz najpiękniejsze słupy totemowe, murale i wiele centrów informacyjnych.

5. Wolność
To, co również spodobało nam się w Kanadzie jest wolność. Z łatwością możesz podróżować po kraju własnym transportem. Drogi są dobrze oznakowane i nie są zatłoczone a niekończące się przestrzenie dają poczucie wolności!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.