5 miejsc, które musisz zobaczyć na Madagaskarze

 

Obejrzyj zachód słońca w alei Baobabów
Najbardziej znany zbiór baobabów na świecie, znajduje się tuż przy zachodnim wybrzeżu wyspy, w okolicach Morondawy. Po obu stronach polnej drogi, rosną ogromne giganty, formując “Avenue of the Baobabs”. Tysiąc letnie drzewa o wysokości 30 metrów są najpiękniejsze przy zachodzie słońca, kiedy zanurzają się w miękkim różowym świetle. Magiczne miejsce!
Jak dojechać?
Na lokalnym rynku, wystarczy zaczepić lokalnego taksówkarza. Nie zapomnijcie się targować! Czas przejazdu, godzina w jedną stronę.

Tsingy de Bemaraha
Nie bez powodu została wpisana na listę światowego UNESCO. Obszar leżący około 150 km na północ od Morondawy, składa się z kolekcji ogromnych, ostrych, wapiennych formacji nazywanych „tsingy”. Spektakularne wąwozy można zwiedzać tylko z miejscowym przewodnikiem, zresztą jak w każdym innym parku na wyspie.
Możliowść zwiedzenia małej i dużej Tsingy. Jeśli jesteście ograniczeni czasowo, polecam zdecydowanie dużą Tsingy.


Jak dojechać?
Przejazd jest długi i mozolny. Czas trwania podróży-cały dzień. Droga do parku w dużej mierze jest piaszczysta. Konieczność samochodu 4WD. Po drodze dwukrotny przepływ przez rzekę.

Czas pobytu?
Co najmniej trzy noce, ze względu na trud podróży.

Szukaj największej małpiatki na świecie, Indri- Indri
Rezerwat Perinet ( znany również jako Analamazaotra) to ogromny las deszczowy, który swą popularność zawdzięcza bliskości stolicy kraju-Tany. Leży około czterech godzin jazdy od stolicy i skrywa dużą ilość lemurów, które stosunkowo łatwo można tu spotkać.
Małpiatka Indri-Indri jest wielkości bawiana, podobna do pluszowego misia i jest rozpoznawalna po mrożącym krew w żyłach okrzyku, który roznosi się na odległość nawet trzech kilometrów.


Możliwość zwiedzania parku tylko z pomocą przewodnika. Przy wejściu do parku należy z góry uiścić opłatę.

Wyobraź siebie w scenerii westernu
Na południe od stolicy kraju leży Park Narodowy Isalo. Charakteryzuje się imponującą kolekcją postrzępionych formacji z piaskowca, niekończącymi się równinami i głębokimi kanionami,  trochę przypominającymi Duży Kanion. Nie brakuje tu również wodospadów i naturalnych miejsc do kąpieli. Bogata flora i fauna zachwyca. Można tu spotkać kilka gatunków lemura. W wielu miejscach parku mamy możliwość zobaczenia miejsca pochówku, grupy etnicznej Bara.
Najlepiej wybrać się na kilku godzinną wędrówkę po parku, ale dopiero, kiedy wybierzesz się na kilkudniową wędrówkę, pozostawisz za sobą wszystkich odwiedzających.
Nie zapomnij pojechać na punkt widokowy La Fenetre, najlepiej przed zachodem słońca.

Zatrzymaj się na plaży
Białe, piaszczyste plaże, drzewa kokosowe i krystalicznie czysta woda cieśniny Mozambiku i Oceanu Indyjskiego, przyciąga każdego, kto pragnie wypocząć.
Nosy Be to wulkaniczna wyspa, na północy Madagaskaru, najbardziej turystyczne i najbardziej luksusowe miejsce na wypoczynek. Jednak wyspa jest na tyle duża, że miejsca starcza dla wszystkich. Chcesz bardziej prywatnie, popłyń na pobliskie wysepki.
Skorzystaj ze snorkelingu lub nurkowania. Na miejscowej rafie koralowej spotkasz niezliczoną ilość tropikalnych ryb i żółwie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.