światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Afryka Egipt

5 atrakcji Marsa Alam! Czego nie pominąć?

Na myśl o Egipcie, wielu z nas ma przed oczami piramidy. I choć antyczne cuda świata są największą atrakcją Egiptu, obszar Morza Czerwonego zasługuje równie na uwagę.
Życie morskie jest tutaj nie mniej fantastyczne. Już po pierwszym zejściu pod wodę zrozumiesz, dlaczego Morze Czerwone zyskało reputację jednego z najlepszych miejsc na świecie. W Egipcie jest kilka miejsc, gdzie można cieszyć się kolorowym światem podwodnym.Ze względu na żyjące tu manaty, wybraliśmy okolicę Marsa Alam, mniej odwiedzaną aniżeli znane kurorty Hurghada czy Sharm El Sheik.
Większość hoteli to luksusowe resorty z prywatną plażą, dzięki czemu możesz poleżeć tu w ciszy. Gwarantowane słońce, zaciszne zatoki i bezludne plaże to najczęstszy widok tego pustynnego kawałka Egiptu.
Nie jesteś typem plażowicza? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się jak możesz aktywnie spędzić czas, by wakacje na plaży nie były nudne.
1.Zanurkuj w akwarium
Dla fanów snorkelingu to wspaniałe miejsce. Większość hoteli ma tuż przy plaży swoją własną rafę. Tutejsze rafy ze względu na dość niską temperaturę wody (w marcu woda miała 22-23 stopnie) są nadal kolorowe i praktycznie nietknięte.Morze Czerwone jest bardzo bogate zarówno we florę jak i faunę. Rafa przybrzeżna jest długa i jest domem dla wielu gatunków koralowców, tropikalnych ryb i zwierząt wodnych. Rybki w różnych kolorach, płaszczki, żółwie czy manaty. Spotkasz je wszystkie, gdy założysz sprzęt i zanurzysz się w wodzie. Obiecuję Ci, że spędzisz więcej czasu pod wodą aniżeli na leżaku.2.Poszukaj manata
Diugonie to roślinożerne ssaki morskie. Mający około 3 metrów kolos obrał sobie tutejsze wody na swój dom. Zwierzę żywi się trawą morską porastającą dno zatoki Abu Dabbab.
Jest szansa, że spotkasz go pod wodą, ale łatwo też zauważyć go z leżaka. Manaty, podobnie jak żółwie morskie, co kilka minut wynurzają się z wody, by zaczerpnąć powietrza i znów zejść pod wodę.
3.Popływaj z delfinami
Okolice Marsa Alam to jedno z tych miejsc na świecie, gdzie możesz popływać z delfinami w ich naturalnym środowisku. Wykup całodniową wycieczkę do Dolphin Reef Shaab Sataya.
To spokojna turkusowa laguna, gdzie przypływają ogromne grupy delfinów, by odpocząć, pobawić się i wychować swoje młode, z dala od silnych prądów i niebezpieczeństw otwartego morza. Woda ma tu około 10 metrów głębokości, ale jest krystalicznie czysta.
Pływanie z dzikimi, niewytrenowanymi delfinami jest wyjątkowym przeżyciem. Ciekawskie zwierzęta podpływają bardzo blisko, ale pamiętaj, by zawsze i wszędzie okazywać im szacunek i chronić otaczającą nas przyrodę.
4.Przejedź się po pustyni
Ta część Egiptu to pustynny stan kraju. Zatem jeśli masz już dość obcowania z wodą, wybierz się na przejażdżkę po pustyni. Wachlarz wycieczek jest dość bogaty. Pustynie możesz zwiedzać jeepem, quadem lub na wielbłądzie.
Dla żądnych przygód, polecam przejażdżkę quadem. Przez ponad dwie godziny pokonujesz tutejsze pustkowia i wydmy. Po drodze mijasz bazaltowe i granitowe formacje oraz olbrzymie piaskowe masywy. W program wycieczki wliczona jest też wizyta w wiosce Beduinów.5.Odwiedź kulturalne skarby Egiptu
Pomimo tego, że okolice Marsa Alam są dość daleko oddalone od sławnych piramid czy świątyń, w każdym hotelu możesz wykupić wycieczkę do Gizy czy Luxoru. Należy liczyć się z tym, że jest to całodniowa wycieczka. Dojazd w jedną stronę trwa około 4 godzin.

Okolice Marsa Alam to przytulny region, który wciąż jest kawałkiem bardzo autentycznego Egiptu. W jednym z tutejszych resortów spędziliśmy tydzień, szybko zdając sobie sprawę z tego, że nie ma tu czasu na nudę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *