światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Ameryka Środkowa Curacao Karaiby

16 tropikalnych plaż na wyspie Curacao

Karaiby to tropikalne wyspy, które kojarzą nam się ze słońcem, białym piaskiem i błękitem wód. Ich wspólną cechą jest obfitość rajskich plaż.
Curacao to wyspa otoczona najbardziej krystalicznie czystą wodą, jaką kiedykolwiek widziałam. Już stojąc przy brzegu, na olśniewająco białym piasku, można dostrzec tropikalne rybki czy żółwie morskie.
Wyspa ma około 40 plaż, z których kilka zaliczanych jest do jednych z piękniejszych na świecie. Niektóre z nich tętnią życiem: Jan Thiel Beach czy Mambo Beach. Tu znajduje się większość hoteli i restauracji. Plaże pełne leżaków są dobrze zagospodarowane z licznymi barami i rozrywką. Osobiście wolę te ciche, ustronne, otoczone naturalnym pięknem.
W tym artykule zabiorę Was na plaże Curacao, które koniecznie musicie odwiedzić.
1.Playa Jeremi
Gdybym miała wskazać tę jedną, moja ulubioną, zdecydowanie byłaby to plaża Jeremi.
Mała, przytulna, otoczona wysokimi klifami, porośniętymi dziewiczą naturą. Prawdziwy klejnot! Nie ma tu żadnych udogodnień, jedynie kilka parasoli. I właśnie to jest jej urokiem.
Plaża najczęściej odwiedzana jest przez lokalesów. Turyści rzadko tu zaglądają.
♦ Po obu stronach klifów, otaczających plażę można przejść krótki szlak, który prowadzi do punktów widokowych. Plaża jest świetnym miejscem do snorkellingu.
2.Playa Lagun
Niewielka, ale przytulna Playa Lagun wciśnięta jest pomiędzy wysokie klify. Uroku dodają jej łodzie rybackie, pozostawione na plaży. U miejscowego rybaka możesz kupić świeżą rybkę.
Na szczycie jednej ze skał mieści się restauracja, która znana jest przede wszystkim z legwanów, zamieszkujących te tereny.
3.Playa Daaibooi
Klimatyczna plaża, jedna z piękniejszych na Curacao. Woda jest tu dość płytka, co przyciąga wielu miłośników snorkellingu i rodziny z dziećmi.
Na plaży jest kilka udogodnień: leżaki, parasole, bar i toalety. Panuje tu jednak wciąż zrelaksowany klimat. W jej zatoce często można spotkać żółwia, który tu gniazduje.
4.Playa Kalki
Playa Kalki to kolejna perełka, otoczona wapiennymi klifami. Charakteryzuje się drobnym piaskiem i rzędem zielonych drzew, które tworzą naturalne parasole. Na plaży można wynająć leżaki i zjeść w tutejszym barze. Miejsce to świetnie nadaje się do snorkellingu.
5.Kokomo Beach
Cudownie położona plaża Kokomo znajduje się w zatoce Vearsen, w niewielkiej odległości od bardziej cywilizowanych plaż Curacao. Choć jest to jedna z mniejszych plaż na Curacao, posiada wszystkie udogodnienia: leżaki, parasole, bar, prysznice, toalety a nawet gabinet masażu.
Miejsce najbardziej znane jest z huśtawki w wodzie, żyjących w tym rejonie legwanów oraz organizowanych imprez plażowych, przypominających te w Tajlandii. Pomimo tego, plaża zachowała swój intymny charakter. Jeśli szukasz spokoju, unikaj odwiedzin w weekendy!
Dla mnie to jedno z piękniejszych miejsc do snorkellingu, dzięki dobrze zachowanej rafie koralowej. Jest tu nawet szkoła nurkowania.
♦ Przy lewej części parkingu, zaczyna się szlak, który prowadzi do punktu widokowego na okolice.
Przy drodze dojazdowej znajdziesz sporą lagunę, gdzie żyją setki flamingów. Wokół laguny prowadzi 2 km szlak.
6.Playa Porto Marie
Jedna z najbardziej znanych plaż na wyspie, pomimo tego, że jest płatna.
Miejsce jest szczególnie popularne wśród miłośników nurkowania i snorkellingu, ze względu na bogaty świat podwodny.
Szczególną cechą tej plaży jest to, że spaceruje po niej rodzina świń. Często wylegują się w cieniu przy parkingu, ale co jakiś czas przychodzą na orzeźwiającą kąpiel w lazurowej wodzie.
Nie brakuje tu wszelakich udogodnień jak leżaki, parasole, prysznice, toalety, bar i szkoła nurkowania. Na parkingu jest także wieża widokowa, z której rozciąga się piękny widok na okolice.
7.Cas Abou Beach
Podobnie jak poprzednia plaża, Cas Abou jest płatna.
Dla wielu to najpiękniejsza plaża na wyspie. Bielusieńki, drobniutki piasek, turkusowy kolor wody, kołyszące się palmy i przytulne parasole, sprawiają, że uroku jej nie brakuje.
Plaża opada stopniowo, dzięki czemu chętnie odwiedzana jest przez rodziny z dziećmi.
Na plaży Cas Abou możesz wynająć leżak, coś przekąsić, zrobić masaż lub zanurkować. Jest tu także szkoła nurkowania. Na tym rajskim kawałku ziemi nie będziesz się nudzić!
8.Kleine Knip
Piękna plaża wciśnięta w skalisty krajobraz z białym piaskiem i krystalicznie czystą wodą. Na plaży, oprócz kilku leżaków, nie ma żadnych udogodnień. Polecam ze względu na rafę koralową.
Plaża skrywa się również pod nazwą Playa Kenepa Chiki.
9.Grote Knip
Plaża popularna przede wszystkim wśród mieszkańców. Obładowani lodówkami, osiedlają się tu zwłaszcza w niedzielę.
Po lewej stronie plaży jest punkt widokowy a ciut poniżej skała, z której młodzi mieszkańcy skaczą do wody. Na plaży jest kilka udogodnień: leżaki, toalety, bar a przy parkingu kram z sokami i lokalnymi przekąskami.
Inna nazwa plaży to Playa Kenepa Grande.
10.Playa Grandi
Playa Grandi, znana także, jako Playa Piskado to szczególne miejsce. Żwirowa plaża nie zachwyca, ale przyciąga wielu miłośników snorkellingu, ze względu na nurkowanie z żółwiami!!!
Około południa, lokalni rybacy wracają z połowów. Przy molu czyszczą ryby, wrzucając odpadki do wody, co z kolei przyciąga ryby, żółwie i pelikany.
11.Playa Forti
Playa Forti słynie głównie z wysokich skał, z których możesz wskoczyć do wody. Żwirowa plaża, z wyjątkiem kilku barów, nie ma żadnych udogodnień.12.Playa Santa Cruz
Santa Cruz to piękna plaża, na którą chętnie przychodzą miejscowi.
Na plaży znajdziesz kilka stołów piknikowych, leżaki i bar „Captain Goodlife”, gdzie możesz wynająć łódkę lub kajak.
13.Blue Bay
To w pełni wyposażona plaża, znajdująca się na terenie resortu. Dawniej odwiedzana tylko przez gości hotelowych, obecnie za opłatą, każdy może tu zajrzeć.
Rajski kawałek bieluśkiej plaży, wygodne łóżka, leżaki, toalety, prysznice i kilka barów to obrazek niczym z folderu turystycznego.
14.Directeurs Bay
Cicha, kameralna plaża leży w pobliżu zatoki Caracas. Z wyjątkiem kilku parasoli, nie ma tu żadnych udogodnień. Powodem do jej odwiedzin jest świat podwodny.
15.Tugboat Beach
To kolejna plaża w tej okolicy. Sam plaża nie powala. Podobnie jak poprzednia, odwiedzana jest ze względu na świat podwodny. Piękny koral, wiele gatunków ryb i wrak na dnie morza. Dla mnie to najpiękniejsze miejsce do snorkellingu!
Na plaży jest bar, leżaki, szkoła nurkowania.

16.Karakter Beach
Jest to sztuczna plaża na terenie resortu, przy której znajduje się jedna z najlepszych restauracji na wyspie (nie zapomnij zarezerwować).
Zejście do wody jest po schodach. Warto zatrzymać się tu na snorkelling, gdzie można zaobserwować bogaty świat podwodny.
Wjazd na teren ośrodka jest bezpłatny, wystarczy okazać legitymację.
Na samej plaży są wygodne łóżka, hamaki, toaleta. Wstęp tylko i wyłącznie w parze z konsumpcją w tutejszej restauracji.

Dwa tygodnie nie wystarczyły, aby odwiedzić wszystkie plaże na wyspie. Te wyżej wymienione, odwiedziłam osobiście. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że jeśli checz mieć plaże tylko dla siebie, idź wcześnie rano i unikaj weekendów.
Która plaża najbardziej przypadła Wam do gustu? A może byliście już na Curacao i macie swoje ulubione plaże?

2 KOMENTARZE

    • Gabi,
      Karaiby odwiedziłam pierwszy raz i wiem, że jeszcze tam wrócę. Zwłaszcza teraz, kiedy u nas jest zima a tam temperatura około 30 stopni, słońce i 50 odcieni błękitu. Nie jestem typem plażowicza, ale przez dwa tygodnie nie nudziłam się tam nawet przez chwilę.
      Pozdrawiam gorąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *