światkoniczyny

PLANUJ. PODRÓŻUJ. ZWIEDZAJ.

Afryka

Dlaczego podróże po Afryce są wyjątkowe?

Afryka jest jednym z najbardziej fascynujących kontynentów świata. Imponująca przyroda Czarnego Lądu, przyciąga jak magnes!
Kto kocha przyrodę i zwierzęta, musi, choć raz być w Afryce.

Pisząc o Afryce mam na myśli tę „czarną” część, na południe od Sahary.
Kilkanaście lat temu stawialiśmy pierwsze kroki w Afryce. Dziś mogę powiedzieć, że miłość do Czarnego Lądu pozostała już na zawsze!
Na pierwszy ogień poszła Tanzania. Kilkunastodniowa podróż, choć minęła zbyt szybko, była imponująca pod każdym względem. Wreszcie zobaczyłam zwierzęta w ich naturalnym środowisku a nie tylko w książkach i na filmach. Byłam świadkiem polowania lwic na antylopę gnu, stałam w samym środku migracji zwierząt… Afrykańskie stepy i dzikie zwierzęta fascynowały mnie już od dawna.
Kiedy dawniej ludzie wychodzili na polowanie, dziś, przyjeżdżają na ich podglądanie. Pistolet ustąpił miejsca aparatom i kamerom a utrwalone sceny fascynują. Afrykańskie safari jest przeżyciem niezapomnianym i spełnieniem moich marzeń.
Jednak oprócz zwierząt, urzekło mnie znacznie więcej. Otaczająca nas przyroda, spotkania z ludźmi, afrykańska kuchnia a przede wszystkim życie z dala od cywilizacji.
Kolejnymi przystankami były kraje Afryki Południowej: RPA, Namibia, Botswana, Zambia. Każdy z nich fascynował nas po swojemu. RPA zachwyciło pięknem i zróżnicowaniem natury, Namibia urzekła niesamowitą pustką, rozległymi krajobrazami i samym faktem, że w środku tego „nic”, można spotkać jeszcze oznaki życia. W Botswanie, z dala od utartych szlaków, mogliśmy poczuć się jak odkrywcy.
Wspomnę jeszcze o ludziach. Afryka jest domem dla niezliczonej ilości plemion, grup etnicznych i społecznych. Aż dziw bierze, że w pogoni za lepszym życiem i pomimo otaczającej ich biedy, są otwarci, życzliwi i wiecznie uśmiechnięci. Ich „biały” uśmiech jest wręcz zaraźliwy!
Afryka jest dla wszystkich szukających przygód i tych, którzy nie boją się przetrwać w niekomfortowych warunkach.
Afryka fascynuje od pierwszych chwil i powoduje, że będziesz tam chciał wracać bez końca!
Czy też tak uważacie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *